22 مهر 1399

آسیب روحی کادر درمان از فوت بیماران کرونایی

آسیب روحی کادر درمان از فوت بیماران کرونایی

متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت های، با اشاره به درگیری کادر درمان با بیماران کرونایی، گفت: پذیرش روحی و عاطفی اینکه در یک روز تعدادی از بیماران از دست بروند، بسیار سخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ؛ یک مدیریت جمعی و استفاده از خرد جمعی در زمان بحران کرونا اتفاق افتاد و آن، کمک‌های خیرین و عموم مردم در این بحران بود که نباید فراموش شود.

متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت‌های بیمارستان سینا، افزود: جداسازی ساختمان‌های بیماران مبتلا به کرونا و غیر کرونایی در بیمارستان سینا تجربه خوبی بود. در زمان بحران کرونا خیلی سعی می‌شد که مواجهه‌ها کمتر شود و از امکانات الکترونیکی بیشتر استفاده می‌شد. پذیرش روحی و عاطفی اینکه در یک روز تعدادی از بیماران از دست بروند بسیار سخت است.

شریف نیا ادامه داد: از دست رفتن بیماران، آسیب‌های روحی برای پزشکان و کارکنان به همراه داشت.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری دوره‌ای کلاس‌های خودمراقبتی، افزود: مطالب و روش‌های غیرعلمی که در فضای مجازی منتشر می‌شود باعث نگرانی مردم است.

متخصص بیهوشی و فلوشیپ مراقبت‌های، تاکید کرد: بخش مراقبت‌های ویژه مانند مکانی می‌ماند که آتش سوزی شده و عده‌ای در آنجا گرفتار شده اند و عده دیگری باید برای نجات آنان وارد عمل شوند.


منبع: مردم نیوز

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته