15 دی 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

استخدام پرستاران تسریع شود

استخدام پرستاران تسریع شود

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت:در شرایط موجود به دلیل بحران کرونا تخت هایی به بیمارستان ها اضافه شده است، در قبال این افزایش تعداد تخت و از طرفی افزایش بیماران هیچ استخدامی صورت نگرفت که باعث شده پرستاران به دلیل شیفت های طولانی مدت، کار زیاد و... دچار فرسودگی شوند.

حسین جعفری در گفتکو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: با آغاز بحران کرونا پرستاران مهمترین گروهی در جامعه هستند که در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار گرفتند و با ایثار و تلاشی که این عزیزان  در راه خدمت و مراقبت به بیماران انجام دادند توانستند در بهبودی بحران موثر عمل کنند.

وی با اشاره به فعالیت سازمان در دوره پنجم افزود: سازمان نظام پرستاری با شروع فعالیتش در دوره جدید از همان ابتدا با هدف و برنامه گام برداشت و در این راستا پیگیر مطالبات پرستان از مسئولین کشوری شد و توانست موفقیت هایی از جمله؛ جذب نیرو پرستاری، افزایش فوق العاده ویژه و... با کمک اعضای شورای عالی برای پرستاران به ارمغان بیاورد.

جعفری در خصوص کمبود نیرو پرستاری گفت: در شرایط موجود به دلیل بحران کرونا تخت هایی به بیمارستان ها اضافه شده است، در قبال این افزایش تعداد تخت و از طرفی افزایش بیماران، هیچ استخدامی صورت نگرفته که باعث شده پرستاران به دلیل شیفت های طولانی مدت، کار زیاد و... دچار فرسودگی شوند لذا ضرورری است امر استخدام که توسط مسئولین کشور اعلام شده است سریع تر اجرا شود تا نیرو کافی جذب شود .

جعفری خاطر نشان کرد: در حال حاضر مقداری از شدت این بحران در سطح جامعه کم شده است ولی کماکان از مردم در خواست داریم که سهل انگاری نکنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از تجمع های غیر ضروری و دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند که سلامتی خوشان و کادر درمان حفظ شود .

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته