9 اسفند 1399

اولین یادواره شهدای مدافع سلامت برگزار شد

اولین یادواره شهدای مدافع سلامت برگزار شد

اولین مراسم یادواره شهدای مدافع سلامت با حضور در سالن همایش های ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛اولین مراسم یادواره شهدای سلامت امروز با حضور با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تهران و با دکتر محمد میررزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری، شمس الدین شمس، رئیس شورای عالی نظام پرستاری، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، شاهین محمد صادقی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت و امیر حسین قاضی زاده هاشمی در سالن همایش های ایوان شمس برگزار شد. 

در این مراسم پس از بخش عکس ها و تصاویر پرستاران و مدافعان سلامت که در یکسال گذشته در مبارزه با کرونا جان باخته اند، مسئولان دستگاههای مختلف به سخنرانی پرداختند.

شاهین محمدصادقی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تجلیل از فداکاری پرستاران و کادر درمان در یکسال گذشته رسیدگی به حقوق پرستاران از جمله اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پرداخت به موقع و کافی اضافه کار پرستاران را یادآور شد.

وی گفت: پرستاران مانند سربازان فداکار دوران دفاع مقدس برای مراقبت از مردم از جان مایه گذاشتند و باید به حقوق مادی و معنوی  آنان رسیدگی شود.

مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت نیز در این مراسم از رسیدگی به پرونده شهدای خدمت و پیگیری روند اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در وزارت بهداشت خبر داد.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت نیز در مراسم یادواره شهدای سلامت گفت: می‌دانیم که پرستاران مشکل دارند. اکنون مهم این است که پرستاران و خانواده های آنها را فراموش نکنیم. وزارت بهداشت برای حمایت از این نیروهای فداکار آمادگی کامل دارد و از سازمان نظام پرستاری می خواهیم در این زمینه وزارت بهداشت را هم درگیر کنند.
وی افزود: پرستاران زیادی در مواجهه با کرونا جان خود را از دست دادند، بسیاری از آنها غافلگیر شدند زیرا برخلاف زمان جبهه و جنگ که رزمندگان از اول می دانستند جایی می روند که امکان جان باختن وجود دارند، پرستاران در محیط بیمارستان برای خدمت کردن می آیند و خانوادن آنان فکر نمی‌کنند قرار است شهید شوند. بنابراین وظیفه ما است که از آنها حمایت کنیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته