18 فروردین 1400

جدول نرخ حق بیمه مسئولیت حرفه ای پرستاران اعلام شد

جدول نرخ حق بیمه مسئولیت حرفه ای پرستاران اعلام شد

با توجه به اهمیت بیمه مسئولیت کادر درمانی و به خصوص پرستاران، لزوم برخورداری این نیروها از بیمه نامه مسئولیت برای جبران خسارات ناشی از اقدامات این حرفه ضروری است. در این راستا سازمان نطام پرستاری، تسهیلات و تخفیف هایی را برای استفاده از این بیمه نامه برای این نیروها فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ هر شخص بر اساس نقش اجتماعی خود و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد ممکن است به سایر افراد صدمات جانی یا مالی وارد کند و فرد در برابر این آسیب وارد شده «مسئول» و ملزم به جبران خسارت وارد شده است.

پرستاران و پیراپزشکان نیز از این قائده مستثنا نیستند و با توجه به شغل و حرفه خود نیازمند بیمه مسئولیت پرستاری و پیراپزشکان هستند. در این بخش قصد داریم به معرفی این بیمه‌نامه بپردازیم.

بر اساس اعلام قوه قضاییه نرخ دیه سال ۱۴۰۰ برای ماه های عادی ۴۸۰ میلیون تومان و برای ماه های حرام 640 میلیون تومان است.

در این راستا با توجه بر اینکه حرفه پرستاری و پزشکی مستقیماً با جان مردم و کار دارند از پرریسک‌ترین مشاغل هستند که علاوه بر فشار کاری، استرس روحی و روانی زیادی را به این نیروها تحمیل می کند. همچنین خطرات ناشی از اشتباه فردی ممکن است خساراتی جبران‌ناپذیر را منجر شود.

بیمه مسئولیت می‌تواند عامل مهمی در افزایش امنیت خاطر و جبران خسارات داشته باشد. باید توجه داشته باشیم، مبلغ دیه به طور مستمر هر سال افزایش می یابد و از طرفی دیه پرداختی به مصدوم یا بازماندگان متوفی یوم الادا یا به ارزش روز محاسبه و پرداخت می شود.

به عبارت دیگر ممکن است بیمه نامه را سال گذشته خریداری کرده باشید و تعهدات بیمه نامه شما معادل دیه سال گذشته باشد اما حادثه امسال رخ داده باشد بنابراین شما در بهترین شرایط بر اساس دیه امسال محکوم به پرداخت خواهید شد این در حالی است که تعهدات بیمه نامه شما بر اساس دیه سال قبل تنظیم شده است. ماجرا ممکن است از این هم بدتر شود چون به دلیل طولانی بودن فرایند رسیدگی به پرونده های قضایی ممکن است حکم دادگاه در سال آینده صادر شود و شما دیه سال آینده راپرداخت کنید بنابراین به روز بودن بیمه نامه برای جبران خسارات ناشی از مسئولیت های شغلی یک اصل مهم برای مشاغل پر خطر مانند پزشکی و پرستاری است.

جدول زیر زمان و حق‌بیمه مسئولیت حرفه ای کادر پرستاری و پیراپزشکی را نشان می‌دهد:

 

.

عنوان شغلی

حق بیمه پایه

بدون اعمال تخفیف(ریال)

حق بیمه با تخفیف

ویژه نظام پرستاری (ريال)

ماماهايي كه داراي مطب مستقل هستند.

5.830.000

3.260.000

ماما شاغل در بيمارستان، بهداشت كاران دهان ودندان،پرفيوژنيست، شاغلین مراکز هوم کر

3.500.000

1.960.000

پرستاران، بهياران و کمک پرستاران شاغل در كليه بخش هاي ویژه، ccu و icu و دياليز، اورژانس، فارغ التحصیلان رشته هوشبری و فوریت های پزشکی ، کادر اورژانس115، مربيان باليني، مترون، سوپروايزرباليني، سرپرستار بخش هاي ويژه.

2.560.000

1.440.000

پرستاران، بهياران و کمک پرستاران شاغل در کلیه بخش های عمومی، فارغ التحصیلان رشته اتاق عمل، سوپروايزر آموزشي، سرپرستار بخش هاي عادي.

1.630.000

920.000

كمك بهياران، پیراپزشکان شاغل درCSR، راديولوژي، سي تي اسكن و ام آر آي، آزمايشگاه، داروخانه و نوارنگاري.

1.165.000

660.000

 

 جهت اطلاعات بیشتر می توانید با واحد بیمه سازمان(شرکت پیشگامان نظام سلامت) به شماره    02188935855و 02188935873تماس بگیرید.

 

جهت تمدید آنلاین حق بیمه مسئولیت حرفه ای کادر پرستاری و پیراپزشکی به لینک زیر مراجعه کنید:

http://bimeh.ino1.ir/request.php?b=5376

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته