28 مهر 1399

در ادامه رایزنی های مستمر سازمان؛ جلسه پر بار رییس کل و هیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری با وزیر و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

حقوق پرستاران تامین اجتماعی از مهرماه؛ 50 درصد افزایش می یابد

حقوق پرستاران تامین اجتماعی  از مهرماه؛ 50 درصد افزایش می یابد

به دنبال پیگیری حقوق پرستاران در سازمانهاو ‌ارگان‌های مختلف در این نشست؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعمال فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و افزایش 50 درصدی حقوق  کادر درمانی  و پرستاران این سازمان از مهر امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، مصطفی سالاری روز دوشنبه در دیدار  رییس کل وهیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری با  وزیر و مسئولان  ارشد وزارت تعاون ضمن اعلام این خبر، افزود: با این اقدام حقوق پرستاران تامین اجتماعی از حقوق پرستاران وزارت بهداشت؛ اگر بالاتر نرود پایینتر نخواهد بود و پرداختی های اضافه کار و کارانه آنان  کاملا به روز می شود.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از راه اندازی ۵۵۰ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی وابسته به این سازمان تا پایان سال و جذب دو هزار و ۶۵۰ نفر از همکاران گروه پرستاری در سازمان تامین اجتماعی خبر داد.


در  این جلسه نیز محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، رفاه و تامین اجتماعی،  گفت :  از سازمان نظام پرستاری  میخواهم به عنوان مشاور  افتخاری این جانب و این وزارتخانه در امور  سلامت و پرستاری  به ما مشورت بدهند، همچنین مقرر شد، به منظور تقویت جایگاه پرستاری در سازمان تامین اجتماعی ؛ جایگاه مشاور امور پرستاری در کنار معاون درمان سازمان تامین اجتماعی  تعریف و پرستاری به این سمت منصوب  شود تا مدیریت ارشد مراقبتهای پرستاری در آن سازمان را به عهده گیرد.  


تشکیل کمیسیون مشترک سه گانه بین سازمان نظام پرستاری، سازمان تامین اجتماعی و معاونت  روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی قوانین مشاغل سخت؛ وضعیت بازنشستگی پیش از موعد پرستاران و ایجاد وحدت رویه  دربرخورداری همکاران پرستار  از این قوانین  از دیگر توافقات انجام شده در این دیدار بود.

همچنین  پیگیری اجرای کامل قانون بهره وری دربخش  غیردولتی اعم از خصوصی ؛ تامین اجتماعی و...
 حمایت از پوشش بیمه ای خدمات مراقبت  پرستاری  درمنزل وپرستاری جامعه نگر درشورایعالی بیمه  توسط وزیرکار از دیگر دستاوردهای این جلسه بود.  


در   ادامه دیدار  دکتر میرزابیگی ومعاونین وی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همچنین بر توسعه خدمات و برنامه ریزی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در حوزه هوم کر ( خدمات پرستاری در منزل)  ازطریق اعطای تسهیلات ویژه در وزارت تعاون کار و امور اجتماعی تاکید شد.


 نظارت سازمان نظام پرستاری در زمینه مهاجرت پرستاران و ارزیابی و ارزشیابی کاریابی های بین الملل با هماهنگی معاونت مربوطه در وزارت تعاون نیز از دیگر مواردی بود که در این دیدار مورد توافق قرار گرفت.


همچنین  مقرر شد؛ با محوریت  وپیگیری وزارت کار؛ بین سازمان نظام پرستاری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار به منظور حضور نمایندگان این سازمان  درآن شورا برای دفاع ازحق پرستاران بخش خصوصی  تفاهمنامه همکاری به امضای طرفین برسد.


  همچنین  ارائه بسته جامع  جهت اصلاح  مقررات و قوانین  موضوعه و یکسان سازی رفتار با شاغلان پرستاری  در بخش غیر دولتی به صورت ارائه لایحه  یاطرح به مجلس شورای اسلامی نیز از  دیگر مواردی بود که در این دیدارمورد توافق قرار گرفت.


گفتنی است این دیدار  طولانی به مدت دوساعت و درفضایی صمیمی؛  دوستانه و کاملا عملیاتی برگزارشد  وبرای هر تصمیم جدول زمانی ونحوه پیگیری نیز مشخص گردید.  


گفتنی است  پیگیری  مشابه امور پرستاری سایر ارگان‌ها ؛ در دستور کارسازمان نظام پرستاری میباشد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته