6 دی 1399

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری :

دولت در زمینه استخدام نیرو با برنامه عمل کند

دولت در زمینه استخدام نیرو با برنامه عمل کند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: طبق تحقیقاتی که دردنیا صورت گرفته است،مشخص شده است مرگ و میر بیماران ارتباط مستقیمی با کمبود پرستار دارد و وقتی صحبت از کمبود نیروی پرستار میشود در وهله اول می خواهیم کیفیت خدمات بهتر شود و تعداد مرگ و میر کاهش پیدا کند.

یوسف رحیمی روز در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: پرستاری و مراقبت از بیمار انگیزه و اولویت اول کاری پرستاران است؛ با این حال شغل پرستاری سختی‌های خاص خود را دارد؛ به عنوان نمونه، کار پرستاری مستلزم این است که ساعت‌های طولانی از بیمار مراقبت کرده و با انواع بیماری ها مواجه شود، همچنین مراقبت کردن از بیماران و خانواده هایشان در بدترین لحظات زندگی، بخش دیگری از سختی کار پرستاران است، این سختی کار پرستاران مسئله ای نبوده که با بحران کرونا ایجاد شود بلکه از ابتدا بوده است و با شروع کرونا تشدید شده است. 

رحیمی ادامه داد: استفاده مداوم از وسایل حفاظتی در دوران کرونا با وجود گرما، کار زیاد و خستگی و سختی امر مراقبت از بیماران و همچنین دور ماندن طولانی مدت از خانواده و فرزندان و حتی گاهی اقامت در بیمارستان به عنوان سایر تفاوت‌های کار پرستاری در دوران شیوع بیماری کرونا میباشد. 

عضو شورای عالی در خصوص کمبود پرستار گفت: طبق تحقیقاتی که در دنیا صورت گرفته است ،مشخص است مرگ و میر بیماران ارتباط مستقیمی با کمبود پرستار دارد، وقتی صحبت از کمبود نیروی پرستار میشود در وهله اول می خواهیم کیفیت خدمات بهتر شود و تعداد مرگ و میر کاهش پیدا کند در این خصوص مناسب است دولت در زمینه استخدام نیرو با برنامه عمل کند و طی یک برنامه 4 ساله حدود 20 هزار پرستارسالانه جذب کند که بعد از 4 سال بتوانیم هم به استاندارد های جهانی نزدیک شویم و هم مشکل کمبود نیرو در سیستم سلامت رفع شود .

وی در خصوص کم توجهی به مشکلات پرستاران بیان کرد: کم توجهی به مشکلات پرستاران باعث عدم انگیزه در این عزیزان میشود پرستارانی که در این بحران کرونا در خط مقدم این بیماری بودند و تعدادی از این عزیزان شهید و بیماری شده اند،انصاف نیست در شرایطی که پرستاران از نظر شدت و سختی کار بحرانی‌ترین روزها را پشت سر می‌گذارند، بی توجهی به مطالباتشان مورد بی‌مهری قرار گیرند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته