6 آبان 1399

سازمان برنامه 5500 میلیارد تومان دیگر برای پرداخت معوقات کادر درمان اختصاص داد

سازمان برنامه 5500 میلیارد تومان دیگر برای پرداخت معوقات کادر درمان اختصاص داد

رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز پرداخت 5500 میلیارد تومان دیگر برای تسویه حساب معوقات کارانه کادر درمان تا اول آبان 99 را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه (6 آبان) در این ابلاغیه اعلام کرد: در اجرای مجوز مقام معظم رهبری برای اختصاص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا مورخ 14 فروردین امسال، مبلغ 5500 میلیارد تومان برای تسویه همه معوقات کارانه کادر درمان و آموزش پزشکی تا اول آبان 99 در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد تا با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه اقدام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: این اعتبارات به صورت سایر منابع و در چارچوب موافقتنامه متبادله بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه مصرف می شود.
نوبخت تا کید کرد: تخصیص اعتبار این ابلاغیه به میزان 100درصد تعیین و از محل حساب مربوطه نزد خزانه داری کل کشور قابل پرداخت است. خزانه داری کل در صورت عدم کفایت نقدینگی این حساب، منابع لازم را از محل نقدینگی موجود به صورت تنخواه گردان تامین و پرداخت کند تا در اسرع وقت با واریز نقدینگی از سوی بانک مرکزی تنخواه مذکور تسویه شود.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی دیروز(دوشنبه) نیز مبلغ دو هزار میلیارد تومان برای پرداخت معوقات کادر درمان به وزارت بهداشت پرداخت کرد.
پرداخت معوقات پرستاران و کادر درمان اعم از کارانه و اضافه کار یکی از مطالبات اصلی نیروهای بیمارستانهاست که ماههاست به تعویق افتاده است.
رئیس کل و هیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری در تمام ماههای گذشته در جلسات مداومی که با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاههای مسئول داشتند، بارها موضوع پرداخت هر چه سریعتر مطالبات معوقه پرستاران را مطرح کردند. در پی این پیگیری ها، سازمان برنامه و بودجه طی این هفته در مجموع مبلغ 7500 میلیارد تومان برای پرداخت معوقات کادر درمان اختصاص داد. 
سازمان برنامه و بودجه روز گذشته تاکید کرد: 50 درصد از مبلغ دو هزار میلیارد تومانی ابلاغی روز دوشنبه ( معادل هزار میلیارد تومان) به صورت ویژه برای پرداخت معوقات و جبران  کاهش درآمدهای بیمارستانها هزینه شود.
سازمان نظام پرستاری بدین وسیله مراتب قدردانی خود را از ریاست سازمان برنامه و بودجه برای توجه به مطالبات پرستاران که در 8 ماه گذشته فداکارانه برای مراقبت و نجات بیماران کرونا از جان مایه گذاشتند، اعلام می کند. 
بر اساس ابلاغیه دیگر، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار است، فوق العاده ویژه پرستاران نیز که از موارد مهم پیگیری های سازمان نظام پرستاری در ماههای گذشته است، از آذر ماه به پرستاران پرداخت شود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

آخرین اخبار

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته