29 آبان 1399

فیلم مستند "پرستاران" در ۵ قسمت، ۲۵ دقیقه ای به روی آنتن می رود

فیلم مستند "پرستاران" در  ۵ قسمت، ۲۵ دقیقه ای به روی آنتن می رود

در فیلم مستند «پرستاران»، حال و هوای‌ کادر درمان از اولین روزهای مشاهده بیماران کرونایی، خاطرات تلخ و شیرین‌ از بیماران و مواجهه با خانواده‌هایشان به تصویر کشیده شده و در ۵ مستند ۲۵ دقیقه‌ای روی آنتن می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مجموعه مستند ۵ قسمتی «پرستاران»، روایت خاطرات ۳۲ پرستار از بیمارستان‌های شهدای یافت‌آباد، میلاد، فیروزگر و ۱۰ بیمارستان دیگری است که پذیرنده بیماران کرونایی‌اند. 

حسن وزیری‌زاده، کارگردان این مستند با اشاره به سوژه اصلی این فیلم گفت: در این مستند، پرستاران از لحظه تصمیم‌گیری برای قرار گرفتن در خط مقدم در بیمارستان‌ها سخن می‌گویند.

وی با اشاره به اینکه از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشورمان ساخت این مستند را آغاز کرده است، گفت: تقریباً از همان ماه‌های اول به این نتیجه رسیدیم که استارت کار را بزنیم و از پرستارهای درگیر با کرونا مصاحبه بگیریم؛ یکی از دلایلی که پرستارها نسبتاً با احساس صحبت‌کردند، به دلیل این است که این مصاحبه‌ها در همان روزهای اول درگیری‌شان با کرونا در بیمارستان‌ها ضبط شده است.

این کارگردان و مستندساز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به جز کادر درمان، آیا سراغ گروه‌های دیگری که در بیمارستان‌ها مشغول به‌کارند و درخطر کرونا هستند، رفته یا خیر، گفت: کادردرمان جامعه نسبتاً بزرگی است و به همین دلیل در این مستند تصمیم گرفتیم که فقط خط مقدم را مخاطب قرار بدهیم، البته در حد توان‌مان، تلاش کردیم از پایین‌ترین تا بالاترین رتبه پرستاری را جلوی دوربین بیاوریم؛ از پرستار تا مِترون. با این حال، معتقدم از حراست بیمارستان‌ها گرفته تا خدمات و راننده آمبولانس درحال خدمت‌رسانی‌اند ولی ما تصمیم گرفتیم در این فیلم فقط از خط مقدم این جریان صحبت کنیم.

در فیلم مستند «پرستاران»، حال و هوای‌ کادر درمان از اولین روزهای مشاهده بیماران کرونایی، خاطرات تلخ و شیرین‌ از بیماران و مواجهه با خانواده‌هایشان به تصویر کشیده شده و در ۵ مستند ۲۵ دقیقه‌ای روی آنتن می‌رود. 

عوامل این مجموعه مستند عبارتند از: تدوینگران: احمد رحمانیان و حسن وزیرزاده، محمدرضا قنبرنژاد، تصویربردار: هادی داوودی، مدیر تولید: حسین گل‌یار، تهیه‌کننده و پرسشگر: مجید ذوالفقاری، کارگردان: حسن وزیرزاده، تهیه‌شده در مؤسسه فرهنگی اندیشه شهید آوینی.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

آخرین اخبار

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته