9 اسفند 1399

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس و مورد تایید رهبر انقلاب است و دولت و مجلس باید با ساماندهی و اصلاح بودجه ریزی کشور این قانون را اجرا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛  امیر حسین قاضی زاده هاشمی روز شنبه در مراسم یادواره شهدای پرستار مدافع سلامت در تالار ایوان شمس افزود: پرستاران به خصوص در یکسال گذشته کارهای بزرگی انجام داده اند اما در رسانه به اندازه کافی فعالیت ها و فداکاری و ایثارگری های آنها به نمایش در نیامده و دیده نشده است حتی فیلم ها و سریال هایی که درباره پرستاران ساخته شده حق مطلب را ادا نکرده است.

وی گفت: باید کار رسانه ای و تبلیعات بیشتری برای بازنمایی و معرفی زحمات پرستاران انجام شود زیرا پرستاران مظلوم واقع شده‌اند و فداکاری‌های آنها به درستی دیده نشده است و به اندازه حقشان به آنها داده نشده است.

وی گفت: پرستاران در یک سال گذشته از جان مایه گذاشتند و برای مراقبت از سلامت مردم در اپیدمی کرونا کم نگذاشتند اما زحمات آنها به طور کامل دیده نشد، باید کار تبلیغاتی موثر و بیشتری در این زمینه انجام شود و ارزش وجودی این کارها به مردم شناسانده شود. عموم مردم قدردان این زحمات هستند و پرستاران را دوست دارند اما باید حق مطلب  ادا شود.

نایب رئیس مجلس افزود: اصلی ترین و با ارزش ترین داشته انسان جان انسان است. هیچ  اولویتی بالاتر از حیات و جان انسان وجود ندارد. اپیدمی کرونا به ما یادآوری کرد که قدر سلامت و اولویت های نظام سلامت را بهتر بدانیم در بودجه ریزی و برنامه ریزی کشور برای ارتقای نظام سلامت تجدید نظر کنیم و بهره وری نظام سلامت را بالا ببریم.

وی ادامه داد: هر زمان خطری برای سلامت مردم بوده است، چه در زمان جنگ و چه بحران هایی مثل سیل و زلزله و چه حالا شیوع بیماری و کرونا، پرستاران همیشه در میدان عمل و فداکاری بوده اند. تعداد زیادی از آنان نیز در این میدان از بین رفته اند باید به این نیروهای فداکار که با عشق ورزی و بدون ادعا در خط مقدم مبارزه هستند، بیشتر توجه کنیم و به آنان احترام و عزت بگذاریم.

وی ادامه داد: اقدام و حرکت خوبی برای تامین نیروی انسانی و استخدام پرستار در بیمارستانها در وزارت بهداشت شروع شده البته نیازها بیشتر است، گام بلندی برداشته شده اما هنوز نیازها را تامین نکرده است.
قاضی زاده هاشمی گفت: مشکلات زیادی در نظام سلامت و جود دارد اما هر زمان اعتباراتی به بخش سلامت می آید، با افزایش تعرفه ها به سمت جراحان و متخصصان می رود، این طرز تفکر متاسفانه وجود دارد و کمتر به پرستاران توجه می شود و حالا کرونا هم آمده و این نیروها بیشتر دچار مشکل شده اند.

وی افزود: نیروی پرستار در بیمارستانها کم است، حالا تعداد تخت ها هم اضافه شده است، این همه به تعداد تخت های آی سی یو اضافه شده است، اینها نیروی انسانی هم می خواهند و برای آنها باید پول گذاشته شود، ظاهرا عده ای اولویت های کشور را نمی فهمند و این جای تاسف دارد. جای خاصی را متهم نمی کنم، دولت، مجلس و همه دستگاهها باید کمک کنند تا نگاه به نظام سلامت اصلاح شود، زیرا هیچ اولویتی بالاتر از سلامت و حفظ جان و حیات انسان ها نیست.

نایب رئیس مجلس گفت: حیات انسان ها این قدر مهم است که گاهی حتی مستحبات دین همه به خاطر آن تعطیل می شود. امیدوارم کمبود منابع برای پرستاران در بودجه ریزی کشور اصلاح شود و مشکلات این قشر زحمتکش کم شود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته