26 دی 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

لزوم اجرای هر چه سریعتر تعرفه گذاری خدمات پرستاری

لزوم اجرای هر چه سریعتر تعرفه گذاری خدمات پرستاری

مرادی گفت: نمیتوانیم از یک پرستار انتظار داشته باشیم، در نبود امنیت شغلی و برآورده نشدن حداقل نیازهای معیشتی عملکرد ایده آل داشته باشد.

فریدون مرادی در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: میزان ابتلا به بیماری کرونا در پرستاران و کادر درمان به علت مواجه مکرر این عزیزان با بیماران کووید ۱۹ بالاتر است؛ پرستاران در دوران بیماری کرونا با تمام فراز ونشیب های کاری ، فشار کاری زیاد،شیفتهای نامتعارف و دوری از خانواده، مرگ عزیزان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا و...دچار مشکلات فراوانی از نظر جسمی و روحی گردیده اند.

عضو نظام پرستاری در خصوص کمبود نیرو بیان کرد: با توجه به استاندارد های تعریف شده از جانب وزارت بهداشت حتی پیش از شیوع بیماری کرونا هم کمبود نیروی پرستار مشهود بود، که پس از شیوع بیماری این کمبود کاملا نمایان گشت و با مبتلا شدن گروهی از همکاران، فشار مضاعف و سنگینی به پرستاران وارد گردید؛ در همین راستا ازمهمترین مطالبات پرستاران بحث استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و...  است؛ به دلیل این که تنها راه ساماندهی روابط متعدد استخدامی نیروها، یکسان سازی استخدام نیرو های درمانی است.

وی در خصوص مطالبات پرستاران گفت:  یکی دیگر از مطالبات پرستاران بحث تعرفه گذاری خدمات پرستاری وفراهم شدن امکان بهره مندی پرستاران از حاصل دست رنج خودشان میباشد؛ که امید است هر چه زودتر به نتیجه بنشیند.

مرادی ادامه داد: از دیگر مطالبات پرستاران، بهره مندی این عزیزان، از مزایای مشاغل سخت و زیان آور است که علیرغم حائز شرایط بودن، تاکنون از مزایای آن بی بهره مانده اند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری درخصوص معوقات پرستاری گفت:معوقات پرستاری علیرغم اینکه به ظاهر نسبت به سالیان اخیر با تاخیر کمتری پرداخت میشود؛متاسفانه مبالغ پرداختی به شدت تنزل یافته اند به نحوی که بالاترین کارانه پرداختی به پرستاران شاغل در بیمارستانها حدودا یک سوم کارانه پرداختی در سالهای اخیر است. 

مرادی در ادامه بیان کرد: وزارت بهداشت در صورت مصمم بودن به  استاندارد سازی خدمات باید  به سمت افزایش نیروی پرستاری و نزدیک کردن آن به معیارهای بین المللی پیش برود، در غیر این صورت بهبود خدمات بیمارستانی شعاری بیش نخواهد بود.

 عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: بی توجهی به مطالبات پرستاری، سبب کاهش انگیزه و کاهش کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران میگردد و نمیتوانیم از یک پرستار انتظار داشته باشیم، در نبود امنیت شغلی و برآورده نشدن حداقل نیازهای معیشتی عملکرد ایده آل داشته باشد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته