27 دی 1399

کارنامه جانفشانی مدافعان سلامت درخشان‌تر ازهمیشه است

کارنامه جانفشانی مدافعان سلامت درخشان‌تر ازهمیشه است

رییس بیمارستان شهدای تجریش از ابتلا ۳۵۰ تن از کادر بیمارستان شهدای تجریش به کرونا خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایسنا ؛ دکتر رضا جلیلی خشنود ضمن قدردانی از تلاش نیروهای کادر درمان، بهداشت و پشتیبانی بیمارستان شهدای تجریش در دوران کرونا، اظهار کرد: با شیوع کووید ۱۹، ویروسی ناشناخته با ماهیت همه گیری بالا و در برخی موارد کشنده، شاید یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان مراکز درمانی و بهداشتی ترک محل خدمت پرسنل درمان خصوصا پرستاران بود، ولی پرستاران نه تنها محل خدمت خود را ترک نکردند بلکه تمام قد و با همه قوا در خط مقدم دفاع از سلامت مردم حضور داشتند.

دکتر خشنود ضمن یادآوری مشکلات و چالش های پرسنل بخشهای کرونایی خاطرنشان کرد: مراقبت بی کم و کاست از بیمارانی که در پی ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند از اهمیت ویژه برخوردار است و این درحالیست که بخش اعظمی از این مسئولیت دشوار بردوش کادر پرستاری قرار گرفته، تلاشگرانی که متاسفانه مدت‌ زمان زیادی هم  از خانواده خود دور هستند.
کارنامه جانفشانی مدافعان سلامت درخشان‌تر از همیشهبه گفته رییس بیمارستان شهدای تجریش، پرستاران نسبت به خدمات‌رسانی به تک تک افراد جامعه دغدغه‌مند هستند و تا به امروز با همه سختی‌ها و موارد زیاد ابتلای خود و انتقال ویروس به خانواده بازهم پای کار بودند و در بالاترین سطح ممکن خدمات ارزنده‌ای ارائه داده‌اند.

وی در ادامه کارنامه ایثارگری و جانفشانی مدافعان سلامت را درخشان توصیف کرد و ادامه داد: بسیاری از نیروهای پرتلاش بیمارستان شهدای تجریش زمانیکه به کرونا مبتلا می‌شدند به محض بهبودی و یا حتی در برخی موارد علیرغم ضعف جسمانی باز هم سنگر خدمت را خالی نگذاشتند و به مراقبت بیماران ادامه دادند.

وی با بیان این که از روز شیوع بزرگترین چالش قرن تا به امروز حتی یک روز بدون بحران هم نداشتیم، یکی از مهمترین چالش‌های روزهای اول کرونایی را کمبود تجهیزات حفاظت فردی کارکنان و پرسنل دانست و گفت: از همان روزهایی که شیوع کرونا اعلام شد، مصرف وسایل حفاظت فردی بالارفت به شکلی که تقاضا بیشتر از تولیدات کشور بود هر چند که این امرمشکلی در تمام مراکز درمانی دنیا بود ولی با توجه به این که تامین و تضمین سلامت کارکنان یکی از مهمترین وظایف متولیان و سیاست‌گذاران حوزه بهداشت است، تامین و تولید این وسایل حفاظتی در اولویت قرار گرفت.

ابتلای بیش از ۳۵۰ تن از کادر بیمارستان شهدای تجریش به کرونا
دکتر خشنود یکی دیگر از مشکلات کادر درمان و بخش‌های مختلف خدماتی و پشتیبانی در بیمارستان‌ها را کمبود  نیروی انسانی دانست و خاطرنشان کرد: این درحالیست که فقط تا به امروز بیش از ۳۵۰ نفر از کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان شهدای تجریش به ویروس کرونا آلوده شده و از  مرخصی استعلاجی استفاده کردند.
رییس بیمارستان شهدای تجریش در ادامه با بیان این که از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ و از آنجایی که در موج اول تعداد اشغال تخت بسیار بالا رفت، نسبت به استخدام و بکارگیری  پرستاران ۸۹ روزه اقدام شد، گفت: این راهکار در عین حال که از خستگی و بی رمقی کادر درمان کاست به میزان قابل توجهی هم در ارائه خدمت باکیفیت‌تر به بیماران اثر گذار بود.

دکتر خشنود ادامه داد: البته در طرح های جدید بکارگیری پرستاران ۸۹ روزه به صورت خرید خدمت یا به صورت طرحی و یا تمدید طرح در دستورکار است و این افراد در اولویت استخدام قرار دارند.
رییس بیمارستان شهدای تجریش اظهار کرد: با شروع پاندمی کرونا و عدم مراجعه بیماران غیر کرونایی به دلیل ترس از ابتلا به بیمارستان‌ها به یکباره با کاهش مراجعات غیر کرونایی مواجه شدیم ، بنابراین برخی از بخش‌های بیمارستان را با هم ادغام کردیم تا بتوانیم از نیروهای این بخش‌ها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا کمک بگیریم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته