14 دی 1399

کمک به کادر درمان و خانواده‌های درگیر با کرونا توسط یک بانوی یزدی

کمک به کادر درمان و خانواده‌های درگیر با کرونا توسط یک بانوی یزدی

مریم خلوت بانوی نیکوکار یزدی که ۱۵ سال، چراغ خاموش به یاری نیازمندان شتافت، از کمک به سالمندان مهریزی آغاز کرد، به دانش‌آموزان نیازمند یزدی رسید، سپس به کمک زلزله زدگان کرمانشاه و سیل‌زدگان لرستان رفت و حالا به یاری کادر درمان و بیماران کرونایی آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از یزدفردا: این بانوی ۳۵ ساله بر اثر یک اتفاق ناخواسته، "خیر" شد و نام خود را در دفتر نیکوکاران ثبت کرد، مادر بزرگش از دنیا رفت و داغی سنگین بر دل او گذاشت، مادر بزرگی که به شدت به او وابسته بود و او را دوست داشت.

خودش می گوید وقتی مادر بزرگم را از دست دادم، نتوانستم جای خالی او را با هیچ چیز پر کنم و همین موجب شد تا علاقه ام به سالمندان و بزرگان جامعه بیشتر شود و همیشه در تلاش بودم تا خدمتی به این قشر عزیز که حق بزرگی بر گردن فرزندان دارند، انجام دهم، بر اثر یک اتفاق، خبردار شدم که خانه سالمندان شهرستان مهریز با مشکلات و کمبودهایی روبرو هست و نیازمند یاری ماست.

این آغاز یک تحول بزرگ در زندگی من در سال ۸۴ بود، از هزار تومان شروع کردم، از اقوام و نزدیکان، کمک‌های نقدی و غیرنقدی را جمع آوری و برای خانه سالمندان مهریز ارسال کردم.

از مسوول وقت این مرکز خواستم لیست نیازهای خود را برایم ارسال کند؛ از لباس نو، پوشک و ملحفه شروع کردم و حتی در روزهای نزدیک به عید نوروز هر سال با خود چند آرایشگر به این مرکز می بردم و موهای آنها را اصلاح می کردم و همین حال من را خوب می کرد.

برای آنها ناهار روز اول عید با بهترین کیفیت تهیه می کردم زیرا معتقد بودم آنها هم دل دارند و باید غذای خوب بخورند؛ حتی گروه موزیک برای آنها می بردم تا مبادا احساس تنهایی و غربت کنند و در این روزهای کرونایی هم ۵ دستگاه اکسیمتر تهیه و به مرکز سالمندان مهریز هدیه کردیم؛ باشد که رضایت و لبخند آنها موجب رضایت و خشنودی خداوند شود.
کمک به کادر درمان و خانواده‌های درگیر با کرونا 
با شیوع کرونا خانم خلوت و خیرینی که با او همکاری می کردند بیکار ننشستند و به کمک کادر درمان و خانواده های درگیر با این بیماری رفتند بر اساس گفته های این بانوی خیر، در همان ماه‌های نخستین شیوع بیماری و شب عید نوروز پارسال ۲۰۰ بسته معیشتی در اختیار خانواده های درگیر با کرونا که توان مالی خوبی نداشتند، قرار گرفت .
وی ادامه داد: در ۲ ماه فروردین و اردیبهشت هر شب به سه بیمارستان یزد مراجعه و نوشیدنی های گرم ، حلوا و کیک در میان کادر درمان توزیع کردیم و در دوران اوج کرونا، ۵ دستگاه اکسیژن ساز تهیه و آن را به صورت امانت در اختیار خانواده هایی که توان مالی برای خرید این دستگاه را نداشتند، قرار دادیم که یکی از این دستگاه ها خریداری و چهار دستگاه دیگر از سوی خیرین اهدا شد که قیمت هر دستگاه ۲۸ میلیون تومان است.
خلوت گفت: همچنین در این مدت ۱۷ کپسول اکسیژن به بیمارستان شهید صدوقی اهدا و دستگاه پمپ اکسیژن ساز مرکزی به نام "مینیفولد اکسیژن دو طرفه" خریداری و در اختیار آنها قرار گرفت.
وی اهدا ۵۵ عدد کارت هدیه نقدی به کادر درمان بیمارستان موقوفه گودرز و توزیع ۹۵ بسته معیشتی در میان کادر درمان و خدماتی بیمارستان شهدای کارگر را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد.
وی تعداد کسانی که افتخاری و برای رضای خدا بطور مستقیم با خیریه لبخند بهار همکاری می کنند را ۳۰ نفر و افرادی که به صورت غیرمستقیم به این خیریه کمک می کنند را ۸۰ نفر اعلام کرد.
منبع: یزد فردا

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته