13 دی 1400

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ: 

اجرای تعرفه گذاری به خدمات پرستاران هویت می‌دهد

اجرای تعرفه گذاری به خدمات پرستاران هویت می‌دهد

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ گفت: با اجرا شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری علاوه بر اینکه شغل و حرفه پرستاران هویت مستقل پیدا می کند، کارانه پرستاران افزایش می یابد و هزینه های بیمارستانها و بیمه ها کم می شود.

لیلا کوهی در خصوص عملکرد سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم گفت: عملکرد این سازمان در دوره پنجم از پیگیری مطالبات پرستاران تا پاسخگو بودن اعضای سازمان به هیئت مدیره‌ها بسیار خوب است. 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ در استان آذربایجان غربی افزود: یکی از تاکیدهای رهبر انقلاب، در دیدار سال گذشته و امسال با پرستاران، اجرا شدن قانون خدمات تعرفه گذاری بوده است که با پیگیری‌های رئیس کل سازمان نظام پرستاری، اعضای شورای عالی، مسئولان و هیئت مدیره‌های سراسر کشور و همکاران وزارت بهداشت  به مرحله اجرا رسیده است.

وی ادامه داد: مسئله مهم در خصوص اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، «شناخت بسته های های خدمتی»، «شناسایی وظایف و خدمات جامعه پرستاری» است که در حال پیگیری ست. 

وی اضافه کرد: مهمتر از موضوع «پرداخت‌های پرستاری»، «هویت بخشی» به خدماتی پرستاران است که با اجرایی شدن این قانون محقق می شود. 

کوهی گفت: لازم است تمهیداتی اندیشیده شود تا تعرفه گذاری برای پرستاران شاغل در سازمان های غیر دولتی و بخش خصوصی نیز مورد توجه قرار بگیرید. 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ در خصوص پیگیری پرونده شهدای مدافع سلامت بیان کرد: هیچ اقدامی پاسخگویی جانفشانی شهدای جامعه پرستاری نیست. فداکاری شهدای سلامت همانند فداکاری شهدای دفاع مقدس است اما توجه به خانواده و بازماندگان این شهدا وظیفه قانونی و شرعی مسئولان است.

کوهی ادامه داد: خدمات ارائه شده بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده شهدای سلامت همانند سایر شهدا است و هیچ فرقی بین خانواده شهدا وجود ندارد. اما نیاز است سریعتر  پرونده شهدای مدافع سلامات و پرستارانی که در دوران کرونا دچار عارضه شده اند، پیگیری شود. 

وی در خصوص تفاوت نیروهای شرکتی با رسمی بیان کرد:  تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی در گروه پرستاری بسیار آسیب زننده است، در حال حاضر بخش عظیمی از پرستاران بیمارستان ها را نیروی های شرکتی تشکیل می دهند. اما نبود عدالت در پرداختی ها موجب رنجش و کاهش انگیزه این عزیزان شده است . 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ گفت: پرستاری از رشته‌های دارای طرح اجباری است. فارغ التحصیلان این رشته باید حداکثر به مدت ۲۴ ماه در مراکز درمانی دولتی کشور، خدمت کنند. گاهی مدت زمان طرح خدمت پرستاران بنا به دلایلی خاص مثل شیوع بیماری‌های همگانی مرگبار یا بر اساس نیاز بیمارستان‌ها به نیروی انسانی تمدید می‌شود. 

کوهی ادامه داد: تمدید طرح پرستاران فرصت استخدام را از آنان می گیرد. لازم است با توجه به عواملی مثل کرونا و خروج پرستاران از گردونه خدمت، جذب و استخدام پرستاران به طور سالانه انجام می‌شود تا به استاندارد نیروی پرستار نزدیک شویم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شاهین دژ تصریح کرد:موج جدید کرونا با سویه امیکرون در حال اوج گیری است مردم همه هوشیار هستند و می دانند که باید پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند و  دورهمی‌ها را کاهش دهند تا از انتشار گسترده این ویروس جلو گیری شود .

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته