18 شهریور 1400

حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری در اجلاس شورای عالی نظام پرستاری

اسماعیلی: فوق العاده خاص، تعرفه گذاری و استخدام پرستاران در دولت پیگیری می شود

اسماعیلی: فوق العاده خاص، تعرفه گذاری و استخدام پرستاران در دولت پیگیری می شود

رئیس دفتر رئیس جمهوری امروز با حضور در اجلاس شورای عالی نظام پرستاری از پیگیری مفاد 10 بندی خواسته های پرستاران از جمله فوق العاده خاص، استخدام نیرو و تعرفه گذاری خدمات پرستاری در دولت و تامین 100 میلیون دز واکسن تا آذر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، غلامحسین اسماعیلی روز پنجشنبه در یازدهمین اجلاس شورای عالی نظام پرستاری در باغ موزه دفاع مقدس افزود: از ابتدای فعالیت دولت جدید و فقط از ابتدای شهریور تاکنون حدود 30 میلیون واکسن کرونا وارد شده و تا پایان شهریور و فقط در همین ماه 40 میلیون واکسن کرونا وارد کشور می شود.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم به مسئله کرونا توجه ویژه و برای مدیریت آن برنامه و راهکار دارد. مهمترین اقدام برای مهار این بیماری واکسیناسیون گسترده است. همه تلاش در دولت این است که در مهر و آبان از طریق واردات و تولید داخل، میزان واکسن تامین شده در کشور را به 100 میلیون دز برسانیم.

اسماعیلی گفت: واکسیناسیون کرونا در کشور از ابتدای اسفند 99 شروع شد. اکنون در شهریور 1400 هستیم، هفت ماه از این زمان گذشته است و فقط یک ماه و در واقع یک هفتم این زمان در دولت سیزدهم بوده است. عملکرد دولت جدید در همین مدت کوتاه نسبت به دولت گذشته قابل مقایسه نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اولین سفر دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به خوزستان افزود: آقای رئیسی در اولین سفر خود به خوزستان در بیمارستان رازی این شهر حاضر شد. این اقدام بیانگر اهمیت و رویکرد دولت جدید به حل مساله کروناست.

اسماعیلی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری گفت: نقش جامعه پرستاری در سلامت مردم و نجات جان انسانها بی بدیل است. تجربه شخصی من نیز موید اهمیت نقش پرستاران در نجات جان انسانهاست. به همین علت از هر تلاشی برای حمایت از جامعه پرستاری در دولت و هماهنگی با دستگاههای مختلف برای حل مشکلات این گروه دریغ نمی کنیم.

وی گف: عده ای می گویند کرونا باعث شد جامعه پرستاری مورد توجه قرار گیرند اما تلاش پرستاران از گذشته نیز وجود داشته است، کرونا برای همه و به خصوص پرستاران مصائب زیادی داشت اما این مصائب این خاصیت را داشت که اهمیت و نقش پرستاران برای مردم روشن تر شود. اکنون توجه به پرستاران بیشتر شده اما این توجه باید استمرار داشته باشد تا مشکلات قدیمی این قشر زحمتکش حل شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که در دستور کار دولت است، تزریق دز سوم واکسن برای پرستاران و تامین و تزریق واکسن به خانواده کادر پرستاری است و برای آحاد مردم نیز به جد به دنبال این هستیم که تا چند ماه آینده حداقل 70 درصد جامعه علیه کرونا واکسینه شوند.

وی گفت: در مورد مطالبات پرستاران مثل استخدام ها، تعرفه گذاری، فوق العاده خاص، افزایش حقوق، واکسیناسیون و سایر مطالبات با وجود محدودیت های دولت، بنده این مسائل را شنبه در جلسه ستاد ملی کرونا و بعد از آن از طریق وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی در دولت پیگیری می کنم و تا جایی که مقدور است، برای انجام این خواسته ها اقدام می کنیم.

وی ادامه داد: سیاست دولت این است که به جای اینکه از اقشار مختلف بخواهیم به دولت بیایند، مسئولان دولت به دیدار مردم و گروه های مختلف بروند. حضور امروز من در اجلاس شورای عالی نظام پرستاری نیز در همین راستاست. امیدوارم شرایط کرونا اجازه دهد تا بتوانیم بیشتر در بین مردم و اقشار مختلف باشیم و از نزدیک برای حل مشکلات آنها اقدام کنیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته