10 آبان 1399

توصیه های جدی سفارت ایران در کپنهاک به پرستارانی که قصد مهاجرت و کار در دانمارک دارند/ قبل از هر گونه اقدام شرایط کشور مقصدتان را به دقت بررسی کنید

توصیه های جدی سفارت ایران در کپنهاک به پرستارانی که قصد مهاجرت و کار در دانمارک دارند/ قبل از هر گونه اقدام شرایط کشور مقصدتان را به دقت بررسی کنید

در پی افزایش پرستاران  متقاضی کار در کشور دانمارک سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران طی استعلامی  از مراجع پرستاری دانمارک و وزارت امورخارجه ایران خواستار اعلام شرایط کار پرستاران در این کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاک ضمن ارسال گزارشی از روند جذب پرستاران خارجی در کشور دانمارک خواستار اطلاع رسانی دقیق به متقاضیان مهاجرت پرستاری و عدم مراجعه این افراد به سایتهای غیر رسمی و جلوگیری از سوئ استفاده برخی موسسات اعزام نیرو شده است. 
در بخشی از این گزارش آمده است: شیوع بیماری کووید 19 و درگیر شدن بیمارستانهای دانمارک باعث شده مسئولین وزارت بهداشت این کشور با زیر پاگذاشتن برخی محدودیتها و مقررات دست و پا گیر و سخت استخدام پرستار خارجی اعلام نماید این افراد به صورت زمان محدود میتوانند در بیمارستانها این کشور به صورت افتخاری و نه استخدام مشغول به کار شوند.
در این گزارش آماده است : متاسفانه وضعیت و شرایط کار پرستاران و پزشکان ایرانی که به دانمارک مهاجرت میکنند از سایر گروههای مهاجر سخت تر است.
 لزوم طی دوره دو ساله زبان تخصصی دانمارکی برای این گروه پیش از شروع به کار الزامی است و داوطلبان طی دو سال مذکور حق هیچگونه فعالیت درآمد زائی ندارند و این درحالی است که هزینه های اقامت ،آموزش و بیمه درمانی بر عهده خود افراد میباشد.
بر اساس اعلام سفارت ایران در کپنهاک پرستاران در صورت موفقیت در گذراندن دوره زبان ملزم به طی دوره های تخصصی و شروع به کار تدریجی در بخشهای درمانی هستند، با توجه به هزینه های بالای زندگی در دانمارک آنها مجبورهستند در چند سال ابتدای مهاجرت به دانمارک سرمایه زندگی سالهای گذشته خود را در این کشور هزینه نمایندو یا اقدام به انجام کارهای متفرقه نمایند.
از نکات مهم دیگر در این گزارش این موضوع است که برخی از هموطنان متقاضی کار در دانمارک که از طریق برخی دفاتر کاریابی ایرانی به عنوان پرستار و پزشک  برای مهاجرت اقدام نموده اند با توجه به عدم تعهدات از سوی این شرکتها باعث شده است که متقاضی علیرغم پرداخت هزینه های و رقم های کلان موفق به اخذ ویزای کار و اقامت معتبر در دانمارک نگردد و موجب اختلاف و مشکلات قانونی شده است.

بر اساس این گزارش دولت دانمارک بر اساس تعهدی که در هنگام اخذ اقامت از افراد میگیرد هیچگونه تعهد استخدام به افراد ندارند و از طرفی هزینه های بالای خدمات و مخارج زندگی در این کشور ، اشتغال یک نفر از اعضای خانواده به تنهائی کفاف مخارج زندگی را  نمیدهد؛  میزان درآمد واقعی پرستاران در دانمارک پس از کسر مالیات و مسکن خیلی عدد قابل توجهی نیست؛ همچنین دولت دانمارک در صورت عدم اشتغال فرد اقامت اولیه را تمدید نمیکند.

Print

3 نظر در مطلب "توصیه های جدی سفارت ایران در کپنهاک به پرستارانی که قصد مهاجرت و کار در دانمارک دارند/ قبل از هر گونه اقدام شرایط کشور مقصدتان را به دقت بررسی کنید" ثبت شده است

Avatar image

e

1399/10/09 09:11 ق.ظ

1


Avatar image

خدا

1400/06/15 09:07 ق.ظ

حتما حقوقی ک شما ها ب پرستار ها میدین در ایران قابل توجه هست؟

با پشگل ریالی


Avatar image

خدا

1400/06/15 09:08 ق.ظ

میزان درآمد واقعی پرستاران در دانمارک پس از کسر مالیات و مسکن خیلی عدد قابل توجهی نیست؛ همچنین دولت دانمارک در صورت عدم اشتغال فرد اقامت اولیه را تمدید نمیکند.

خجالت نمی کشید... اینجا میگید حقوق زیاد شده بعد مالیات کسر میکنید ووو

شما ها مگه چقدر حقوق میدید واسه پرستار تو این شرایط و سختی کار و بیماری

وقیحید

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته