19 شهریور 1400

موافقت وزیر بهداشت با پرداخت فوق العاده خاص به مدافعان سلامت

موافقت وزیر بهداشت با پرداخت فوق العاده خاص به مدافعان سلامت

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با پرداخت فوق العاده خاص به مدافعان سلامت موافقیم و این موضوع را در کنار موضوع تبدیل وضعیت کادر سلامت پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، دکتر بهرام عین اللهی در بازدید از بخش کرونایی بیمارستان ولایت قزوین موافقت خود را با پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران و نیروهای بهداشت و درمان فعال در رسیدگی به بیماران کرونا اعلام کرد.
میزان فوق العاده خاص بر اساس فرمولی با احتساب ضریبی به میزان حق شغل و شاغل محاسبه می شود و در صورت تصویب به حقوق پرستاران و کادر بهداشتی و درمانی اضافه می شود.
پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران و همه نیروهای بهداشتی و درمانی فعال در رسیدگی به بیماران کرونا مطالبه ای است که سازمان نظام پرستاری در ماه‌های گذشته به طور مداوم پیگیر آن بوده است و با پیگیری های این سازمان و موافقت سازمان برنامه و بودجه در کمیته های ستاد ملی کرونا تایید و برای تصویب نهایی به ستاد ملی کرونا رفته و در دستور کار این ستاد است. 

مصوبات ستاد ملی کرونا در حکم قانون است و اجرای مصوبات این ستاد نیازی به تصویب در مجلس یا نهاد دیگری ندارد.
غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز روز پنجشنبه با حضور در نشست شورای عالی نظام پرستاری پس از طرح موضوع فوق العاده خاص نیروهای بهداشت و درمان فعال در بحران کرونا از سوی اعضای شورای عالی نظام پرستاری، قول داد این موضوع را در دولت و از طریق ستاد ملی کرونا پیگیری کند تا به نتیجه نهایی برسد.
 فاطمه محمدبیگی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان نیز در برنامه بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان ولایت قزوین خطاب به دکتر عین اللهی گفت: برای تصویب فوق العاده خاص جلساتی در کمیسیون بهداشت مجلس برگزار شده تا گره های موجود شناسایی و راه های انجام آن بررسی شود.
علاوه بر پرداخت فوق العاده خاص به نیروهای بهداشت و درمان فعال در بحران کرونا، تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی، طرحی، ۸۹ روزه و قراردادی به وضعیت پیمانی و رسمی از  دیگر موضوعاتی است که با پیگیری های سازمان نظام پرستاری به مرحله تصویب نهایی در ستاد ملی کرونا رسیده و در شرف تصویب است.
با پیگیری های سازمان نظام پرستاری، در دولت سابق مجوز استخدام ۵۱ هزار و ۲۰۰ پرستار در وزارت بهداشت صادر شده اما تعداد پرستاران استخدام شده بسیار کمتر از این میزان است.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری هفته آینده برای پیگیری مطالبات پرستاران به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می رود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته