20 دی 1400

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

پرستاران به زودی شاهد تحولات ناشی از اجرای قانون تعرفه گذاری خواهند بود

پرستاران به زودی شاهد تحولات ناشی از اجرای قانون تعرفه گذاری خواهند بود

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: زیرساخت‌ها برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به روزرسانی شده و به زودی پرستاران شاهد تغییر و تحولات ناشی از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری دکتر محمد میرزابیگی، در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار داشت: اراده اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در برخی از مسئولان اجرایی و بالادستی در ۱۴ سال گذشته وجود نداشت. البته در سه سال ابتدایی تصویب این قانون، به زمانی برای فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و تدوین بسته‌های خدمتی و استانداردها نیاز بود.

وی افزود: تعرفه گذاری خدمات پرستاری هم به لحاظ قانونی پرپشتوانه‌ترین قانون است و هم به لحاظ زیرساخت‌ها کار بسیار قوی انجام شده است اما با این تفاسیر اراده اجرای آن وجود نداشت تا اینکه سال گذشته مقام معظم رهبری در روز پرستار به این مسئله تاکید کردند و امسال نیز به صورت قاطع از مسئولان وزارت بهداشت خواستند که این قانون را اجرا کنند.

میرزابیگی ادامه داد: اکنون زیرساخت‌ها برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به روزرسانی شده و به زودی پرستاران عزیز شاهد تغییر و تحولات ناشی از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری خواهند بود.

رئیس سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: این قانون دربرگیرنده تمام سطوح پرستاری و تمام سیستم پرستاری است و این قانون برای کادر پرستاری شامل پرستاران از کارشناسی تا دکترا، تکنسین‌های اتاق عمل و هوشبری تا دکترا و فوریت‌های پزشکی و در کل همه کادر و سیستم‌های پرستاری اجرا می شود.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری برای همه افرادی که طبق ماده 16 قانون نظام پرستاری به آنها پرستار اطلاق می شود از جمله پرستار بالین، سرپرستار، مترون، سوپروایزر و مسئولان پرستاری که در رده‌های مدیریتی بالینی پرستاری در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها هستند، اجرا می شود.

وی درباره میزان تعرفه پرداختی نیز گفت: این بخش از خدماتی که در حال حاضر تعرفه‌گداری می‌شود بخش عمده‌‌اش خدمات بیمارستانی است که به صورت بسته‌های خدمتی در بخشهای بالینی ارائه می‌شود. در درمانگاه‌ها و بخش سرپایی به صورت خدمات موردی و در بخش مراقبت در منزل نیز برای بیماران مزمن در قالب بسته های خدمتی و در سایر بیماران به صورت موردی لحاظ می‌شود‌.

رئیس سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: این خدمات تاکنون تعرفه نداشته و اکنون که تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا می‌شود مانند تعرفه‌های خدمات تمام گروه‌های پروانه‌دار است و این مسئله مصوبه شورای عالی بیمه است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته