14 دی 1400

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر:

پرستاران شرکتی منتظر اجرای وعده تبدیل وضعیت هستند

پرستاران شرکتی منتظر اجرای وعده تبدیل وضعیت هستند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر: پرستاران شرکتی منتظر اجرای وعده تبدیل وضعیت هستند زیرا تفاوت حقوق و درآمد آنها با پرستاران رسمی و پیمانی در حالی که کار و شرح وظایف یکسان دارند، آنان را آزار می دهد.

غلامرضا مباشری در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: پرستاران شرکتی مانند نیروهای رسمی مشغول خدمات دهی به بیماران هستند اما تفاوتی که بین آنها از نظر حقوقی و امتیازی ایجاد شده است‌ که باعث بی انگیزگی آنان شده است و با توجه به اعلام مسئولان وزارت بهداشت منتظر هستند هر چه سریعتر تبدیل وضعیت شوند، تا عدالت اداری برقرار شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر اضافه کرد: نیروهای شرکتی از پرداخت دیرهنگام دستمزدها، تعلق نگرفتن فوق‌العاده ویژه پرستاری، به‌روز نبودن واریز کارانه‌ها، پایین آمدن سقف معافیت از مالیات بر حقوق و دستمزد، درج شدن اضافه کار، کارانه و... در یک فیش حقوقی، گلایه‌مند هستند. 

مباشری درباره اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: تعرفه‌ گذاری خدمات پرستاری، باعث هویت بخشی شغل و حرفه پرستاران است، همچنین درآمد پرستاران نسبت به خدماتی که ارائه می دهند افزایش پیدا می کند. 

وی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری در خصوص پیگیری مطالبات کادر درمان به خوبی عمل کرده است و حاصل این تلاش‌ها و پیگیری‌ها را می‌توان در به نتیجه رسیدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مشاهده کرد. 

مباشری در خصوص اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: ماجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و حمایت از پرستاران با شیوع بحران کرونا به نقطه عطف خود رسید. شیوع بحران کرونا و افزایش فشار کاری این گروه از کادر درمان و از سویی شهادت چندین نفر از پرستاران عزیز کشورمان در راه مبارزه با کرونا باعث شد تا زحمات آنها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر کورسوی امید تعیین تکلیف یک قانون بر زمین مانده ۱۴ ساله نیز در دل آنها روشن شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر گفت:  روز پرستار امسال با تاکیدات رهبر معظم انقلاب و با پیگیری های شبانه روزی مسئولان سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری پرستاری به ثمر رسید و باعث بهبود روحیه کادر درمان شد . 

وی ادامه داد: بر اساس قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، همه  خدماتی که پرستاران انجام می‌دهند، شامل تعرفه می‌شود و در قبال آن هزینه‌ای دریافت می‌کنند.

مباشری افزود: برجسته ترین موضوع در تعرفه‌های خدمات پرستاری، مباحث هویتی و تعیین تکلیف محاسبه تعرفه خدمات پرستاران است و بعد هم ساماندهی کارانه های پرستاری است که از یک نظم و روش مشخصی تبعیت کند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ملایر تصریح کرد: پرستاران گروه اصلی ارائه دهنده خدمات درمانی محسوب میشوند و کارآمدی نظام سلامت به فعالیت آنها بستگی دارد. با توجه به کمبود نیروی پرستاری به عنوان یک چالش جهانی، جذب و ابقای این نیروها، گام مهمی در راستای تقویت نظام سلامت است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته