10 آذر 1399

گامهای عملی در جهت تحقق فوق العاده ویژه و استخدام 30 هزار نیرو/ نتیجه پیگیریهای مستمر سازمان نظام پرستاری/ امروز بر اساس اسناد منتشرشده از سازمان برنامه و وزارت بهداشت؛ دو گام مهم برداشته شد

گامهای عملی در جهت تحقق فوق العاده ویژه و استخدام 30 هزار نیرو/ نتیجه پیگیریهای مستمر سازمان  نظام پرستاری/ امروز بر اساس اسناد منتشرشده از سازمان برنامه و وزارت بهداشت؛ دو گام مهم برداشته شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور امروز با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت با جذب و بكارگیری ۳۰ هزار نیروی انسانی در واحدهای بهداشتی درمانی با اولویت تقویت شبكه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی موافقت كرد. دبیر هیئت های امنا وزارت بهداشت نیز از دانشگاهها خواست تا ۲۰ آذر فوق العاده ویژه را درهمه دانشگاهها تصویب کنند.  

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری به نقل از مركز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، درپی درخواست وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی، محمدباقر نوبخت امروز(10 آذر) با ارسال نامه‌ای خطاب به سعید نمکی با جذب و بکارگیری 30 هزار نیروی بهداشتی_درمانی موافقت کرد.


نوبخت در این نامه نوشت: در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن وزارتخانه جهت راه‌اندازی طرح‌های قابل بهره‌برداری تا پایان دولت دوازدهم، به استحضار می‌رساند كه با استناد به توضیحات ذیل جدول شماره ۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور و ماده ۱۸ ضوابط اجرایی آن، جذب و بكارگیری تعداد ۳۰ هزارنفر نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای بهداشتی درمانی با اولویت تقویت شبكه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.


موافقت سازمان برنامه و بودجه با جذب و بکارگیری 30 هزار نیروی جدید در حالی انجام می شود که رفع کمبود نیروی پرستار در مراکز درمانی به خصوص بعد از بحران اپیدمی کرونا مهمترین مطالبه پرستاران و سازمان نظام پرستاری بوده است.


این مطالبه با توجه به کمبود شدید پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانهای کشور، مهمترین خواست سازمان نظام پرستاری بوده است که در جلسات مداوم کاری رئیس کل سازمان نظام پرستاری با مدیران وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه پیگیری شده است. 


دکتر محمد میرزابیگی، در آخرین جلسه شورای عالی نظام پرستاری از تحقق این دوخواسته مهم برای پرستاران وسایر مدافعان  سلامت خبر داده بود. 


دانشگاهها فوق العاده ویژه را تصویب کنند


ابراهیم گلمکانی، دبیر هیئت های امنا، مجامع و شوراهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز امروز (10 آذر) طی نامه ای خطاب به روسای دانشگاههای علوم پزشکی و دیگر سازمانهای تابعه وزارت بهداشت اجرای مصوبه برقراری فوق العاده ویژه کارکنان وزارت بهداشت را خواستار شد.
وی در این نامه نوشت: با توجه به نامه مورخ 27 آبان امسال ( دکتر محمدباقر نوبخت)، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و نامه مورخ 4 آذر امسال ( سید کامل تقوی نژاد)، معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر برقراری فوق العاده ویژه همه کارکنان از تاریخ اول دی 99 اقدامات لازم را انجام دهید.


گلمکانی خطاب به روسای دانشگاههای علوم پزشکی و دیگر سازمانهای تابعه وزارت بهداشت افزود: خواهشمند است دستورفرمایید، جلسه فوق العاده هیئت امنا در اسرع وقت تشکیل و موضوع فوق العاده ویژه پس از طرح در جلسه و تصویب، صورتجلسه آن را برای ابلاغ به دبیرخانه هیت امنا، مجامع و شوراهای وزارت بهداشت ارسال نمایند. در ضمن تقاضا دارد به منظور تامین به موقع اعتبارات لازم و پایدار شدن آن در بودجه سال آتی، متن مصوبات با این دبیرخانه هماهنگ و حداکثر تا تاریخ 20 آذر 99 صورتجلسه فوق العاده ارسال شود.


دبیر هیئت های امنا، مجامع و شوراهای وزارت بهداشت این نامه را امروز (10 آذر) خطاب به روسای دانشگاههای علوم پزشکی، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی، سرپرست موسسه آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون، رئیس انستیتو پاستور ایران، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، رئیس مرکز آموزشی و تحقیقاتی و درمانی قلب رجایی و رئیس مرکز آموزشی و تحقیقاتی قلب وعروق تهران، رئیس مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارسال کرد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته