-
برقراری فوق العاده خاص کارکنان بهداشتی و درمانی در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه

معاون توسعه منابع و مدیریت وزیر بهداشت اعلام کرد: وزیر بهداشت طی مکاتباتی که با سازمان برنامه‌ و بودجه داشته، موافقت خود را با پرداخت فوق‌العاده خاص اعلام کرده اما نیازمند ردیف و تأمین بودجه است که امیدواریم سازمان برنامه‌ و بودجه در این خصوص به وزارت بهداشت اعتبارات لازم را اختصاص دهد.

  • 7 بهمن 1400
  • نظرات: 0
فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با تاکید مقام معظم رهبری، اتحاد سازمان نظام پرستاری، وزارت بهداشت و مجلس فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است و زمان آن است که برای تحقق خواسته های پرستاران منابع پایدار تامین شود.

  • 6 بهمن 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مجلس بودجه جداگانه‌ای برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری تعیین می کند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجلس به دنبال اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال آینده است. باید ردیف بودجه‌ای جدا در کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شود. وزارت بهداشت 10 هزار میلیارد تومان بدهی دارد اما مجلس بودجه جداگانه‌َای برای این قانون در نظر می گیرد.

معاون برنامه ریزی و پارلمانی نظام پرستاری:

بی توجهی به مشکلات پرستاران به کاهش انگیزه کاری و نارضایی بیماران منجر می‌شود

معاون برنامه ریزی و پارلمانی نظام پرستاری با تشریح مهمترین خواسته ها و موانع خدمتی پرستاران گفت: بی توجهی مسئولان به نیازها و خواسته های پرستاران به کاهش انگیزه و افت کیفت خدمات منجر می شود که نارضایی مردم، بیماران و خانواده های آنان را سبب می شود.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

دستورالعمل‌های قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای اجرا آماده است/ پرداخت تعرفه‌ها بر اساس بسته های خدمات

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری 14 سال به علت برداشت‌های سلیقه‌ای و شخصی معطل مان اما با فرمایش رهبر انقلاب در مسیر اجرا قرار گرفت و با پیگیری های سازمان نظام پرستاری روند اجرای آن سرعت گرفت. همه دستورالعمل های لازم برای اجرای این قانون آماده است و نیازی به پایلوت ندارد.

وزیر بهداشت:

طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد

عین اللهی گفت: کارهای مربوط به اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری انجام و برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است.

بازدید مسئولان سازمان نظام پرستاری از نمایشگاه خوشنویسی

مسئولان سازمان نظام پرستاری از نمایشگاه خوشنویسی سلام بر سپیدبالان پرستار دیدن کردند. 

سردار اشتری: پرستاران با منش زینبی خوش می‌درخشند

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: افتخار می‌کنیم که پرستاران ما با منش زینبی، رعایت موازین شرعی و اخلاقی در انجام وظیفه و خدمت به بیماران خوش می درخشند.

خبرهای خوش پرستاری از زبان وزیر بهداشت/از اجرای فوق العاده خاص تا تعرفه گذاری خدمات

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان گذشته رئیس جمهور یدر جمع پرستاران استان لرستان، گفت: یکی از دستورات آیت الله رئیسی، اجرای ضریب فوق العاده خاص برای پرستاران بود که فرمول آن برای پرستارانِ کارشناس ۳ و پرستاران با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا، ۳.۵ و برای مدارک پایین تر از کارشناسی، ۲ و ۲.۵ است.

زالی: ۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت: ۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند و باید به مشکلات آنان رسیدگی کرد، کسانی که به ظاهر بیماری را پشت سر گذاشته‌اند اما همچنان با عوارض آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

نسبت پرستار به جمعیت در ایران نصف میانگین جهانی

یکی از شاخص‌های استاندارد بررسی میزان پرستار در هر کشور، نسبت پرستار به جمعیت است. میانگین این نسبت در دنیا سه پرستار به ازای هر هزار نفر است اما این میزان در ایران 1.5 و کمتر از نصف میانگین جهانی است در حالی که در اغلب کشورهای اروپایی این میزان بالای 10 است.

مطالبات پرستاری، گمشده در بروکراسی نظام سلامت

فتانه قدیریان استاد دانشگاه در یادداشتی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به کمبود نیروی پرستار اظهار می‌کند: موضوع عدم به کارگیری نیروی انسانی موجود در پرستاری به افزایش ساعات کاری پرستاران بیشتر از میزان استاندارد و تقلیل نقش آنها از نقشی حرفه‌ای به نقشی تکنیکی منجر شده است.

به مناسبت روز دانشجو و هفته پرستار:

تقدیر از دانشجویان فعال پرستاری

مدیرت امور دانشجویی سازمان نظام پرستاری از دانشجویان فعال حوزه پرستاری تقدیر کرد.

گزارش تصویری پایش سلامت ویژه نمازگزاران نماز جمعه تهران به همت سازمان نظام پرستاری

سازمان نظام پرستاری همزمان با روز پرستار طرح پایش سلامت را برای نمازگزاران نماز جمعه تهران اجرا کرد.

گزارش تصویری بازدید اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام پرستاری از بیمارستان شهید مدنی خرم آباد

رئیس کل، رئیس شورای عالی و جمعی از مسئولان سازمان نظام پرستاری همزمان با سفر هیئت دولت در روز پرستار به خرم آباد از بیمارستان شهید مدنی این شهر بازدید کردند.

در پی طرح موانع خدمتی پرستاران از سوی رئیس کل سازمان نظام پرستاری انجام شد

دستور صریح رئیس جمهوری برای پرداخت فوق العاده خاص، اجرای تعرفه گذاری و استخدام پرستاران

رئیس جمهوری در مراسم تقدیر از پرستاران در سفر به خرم آباد و در پی طرح مهمترین مسائل و موانع خدمتی جامعه پرستاری از سوی رئیس کل سازمان نظام پرستاری، دستور صریح رسیدگی سریع به این مشکلات به ویژه پرداخت فوق العاده خاص، اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری، استخدام نیرو و تبدیل وضعیت پرستاران غیر رسمی را صادر کرد.

نماینده جامعه پرستاری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران اعلام کرد

مهاجرت ماهانه 250 پرستار همزمان با کمبود 100 هزار پرستار در کشور

عضو سازمان نظام پرستاری و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: با وجود کمبود بیش از 100 هزار پرستار در کشور به علت بی توجهی به مشکلات پرستاران ماهانه 250 تا 300 پرستار از کشور مهاجرت می کنند.

123578910انتها

انتخابگر پوسته