-
برقراری فوق العاده خاص کارکنان بهداشتی و درمانی در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه

معاون توسعه منابع و مدیریت وزیر بهداشت اعلام کرد: وزیر بهداشت طی مکاتباتی که با سازمان برنامه‌ و بودجه داشته، موافقت خود را با پرداخت فوق‌العاده خاص اعلام کرده اما نیازمند ردیف و تأمین بودجه است که امیدواریم سازمان برنامه‌ و بودجه در این خصوص به وزارت بهداشت اعتبارات لازم را اختصاص دهد.

  • 7 بهمن 1400
  • نظرات: 0
فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با تاکید مقام معظم رهبری، اتحاد سازمان نظام پرستاری، وزارت بهداشت و مجلس فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است و زمان آن است که برای تحقق خواسته های پرستاران منابع پایدار تامین شود.

  • 6 بهمن 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

سرپرستار انکولوژی:

بیماران مزمن مبتلا به سرطان تا پایان عمر به مراقبت تسکینی نیاز دارند/ شایع‌ترین سرطان‌های زنان و مردان کدام است؟

سرپرستار بخش رادیوانکولوژی بیمارستان امام حسین (ع) با معرفی شایعترین انواع سرطان در مردان و زنان ایرانی گفت: برخی بیماران مزمن مبتلا به سرطان تا پایان عمر به خدمات مراقبت تسکینی نیاز دارند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

داشتن بیمه مسئولیت برای همه پرستاران ضروری است/خسارت‌های سنگین نداشتن بیمه مسئولیت

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: حدود 95 درصد پرستاران عضو سازمان نظام پرستاری، بیمه مسئولیت دارند، اما همه پرستاران شاغل باید برای جلوگیری از خسارت های سنگین در هنگام بروز قصور شغلی از این بیمه نامه برخوردار باشند زیرا نداشتن آن آسیب های سنگینی به آنان وارد می کنند و البته باید برای جلوگیری از خسارت اصول حرفه ای و اقدامات پیشگیرانه را هم انجام دهند.

مهلت شرکت در جشنواره عکس پرستار و کرونا تا 15 آذر

جشنواره عکس پرستار و کرونا به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و علاقه مندان به شرکت در این جشنواره فقط تا ۱۵ آذر برای ارسال عکس و شرکت در این جشنواره فرصت دارند.

عضوشورای عالی سازمان نظام پرستاری:

پرستاران در دوران کرونا نجات بیماران را بر سلامت و رفاه خود و خانواده شان ترجیح دادند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران در دو سال گذشته همزمان با پاندمی کرونا سلامت و رفاه خود و خانواده شان را فدای نجات بیماران کردند و حماسه ای تاریخی را رقم زدند که کمتر قادر به انجام آن بود.

نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در ایران کمتر از نصف میانگین جهانی

نسبت پرستار به تخت بیمارستانی یکی از مهمترین شاخص های نیروی انسانی پرستار در دنیاست. میانگین این نسبت در دنیا حدود 2.5 پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی و در کشوری مانند انگلیس چهار است اما در ایران نسبت تعداد پرستار به تخت هشت دهم و حتی کمتر از نصف میانگین جهانی است.

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری تشریح کرد

راهکارهای پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی/بیماران تنفسی خودسرانه داروی خواب‌آور مصرف نکنند

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری با تشریح  علل بروز بیماری‌های تنفسی، راهکار پیشگیری از این بیماری‌ها را معرفی و عنوان کرد: بیماران تنفسی که دچار اختلال خواب هستند، بدون دستور پزشک از داروهای خواب آور استفاده نکنند. 

سازمان نظام پرستاری پیگیری می‌کند

اعتراض پرستاران تامین اجتماعی به حذف سابقه سربازی در سنوات خدمتی مشاغل سخت و زیان آور

جمعی از پرستاران سازمان تامین اجتماعی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند نسبت به تفسیر این سازمان از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر نحوه محاسبه 25 سال خدمت آنان در مشاغل سخت و زیان آور و حذف دو سال سابقه خدمت سربازی آنان به عنوان بخشی از این سنوات اعتراض کردند.

پرستار کارشناس زخم بستر تشریح کرد

علائم زخم بستر چیست؟/ نکات طلایی برای کاهش خطر ابتلا به زخم بستر

پرستار و مسئول گروه زخم بیمارستان امام حسین(ع) با اشاره به علل شایع بروز زخم بستر در بیماران، راهکارهای کاهش خطر ابتلا به زخم بستر را تشریح کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس: 

شرط دوام خدمات فداکارانه پرستاران قدرشناسی مادی و معنوی مسئولان است

نماینده مردم تهران گفت: پرستاران در دوران کرونا، فداکارانه برای حفظ سلامت مردم از جان مایه گذاشتند. آنان شغل مقدسی دارند. مسئولان نیز باید حرمت این جایگاه را نگهدارند و بدانند که شرط ادامه این فداکاری‌ها قدرشناسی، مادی و معنوی از زحمات شبانه‌روزی آنان است.

سرپرستار نوزادان:

مادران مبتلا به کرونا شیردهی به نوزادان را متوقف نکنند/خطر بروز بیماری‌های واگیر نوزادان به علت کاهش واکسیناسیون

سرپرستار نوزادان بیمارستان کودکان مفید با تشریح راهکارهای شیردهی به نوزادان در دوره ابتلای مادر به کرونا، بر لزوم انجام برنامه واکسیناسیون کودکان تأکید کرد و گفت: برخی مادران به علت نگرانی از کرونا برنامه واکسیناسیون معمول نوزاد خود را به تاخیر انداخته اند این کار خطر بروز برخی بیماری‌های کنترل شده با واکسن را افزایش داده است.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت درگذشت پرستار بیمارستان فیروزگر

سازمان نظام پرستاری درگذشت مرحوم علی جعفر نیک پی، کارشناس بیهوشی و از اعضای گروه پرستاری بیمارستان فیروزگر تهران را تسلیت گفت.

گزارش تصویری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی نظام پرستاری

انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی نظام پرستاری امروز برگزار شد و رئیس کل، نواب رئیس و دبیر این شورا دوباره با اکثریت آرا برای دو سال دیگر انتخاب شدند.

هیئت رئیسه شورای عالی نظام پرستاری ابقا شدند

هیئت رئیسه شورای عالی نظام پرستاری با رأی اکثریت این شورا برای دو سال آینده ابقا شدند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

پرستاران منتظر خروجی دولت جدید برای رفع موانع خدمت هستند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: جامعه پرستاری منتظر خروجی و اقدام مسئولان دولت جدید برای رفع موانع خدمتی هستند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری 3 خواسته اصلی جامعه پرستاری را اعلام کرد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری اعلام کرد: استخدام نیرو، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و استانداردسازی نسبت پرستار به تخت، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران سه خواسته اصلی جامعه پرستاری از دولت است.

اولین34568101112انتها

انتخابگر پوسته