-
برقراری فوق العاده خاص کارکنان بهداشتی و درمانی در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه

معاون توسعه منابع و مدیریت وزیر بهداشت اعلام کرد: وزیر بهداشت طی مکاتباتی که با سازمان برنامه‌ و بودجه داشته، موافقت خود را با پرداخت فوق‌العاده خاص اعلام کرده اما نیازمند ردیف و تأمین بودجه است که امیدواریم سازمان برنامه‌ و بودجه در این خصوص به وزارت بهداشت اعتبارات لازم را اختصاص دهد.

  • 7 بهمن 1400
  • نظرات: 0
فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با تاکید مقام معظم رهبری، اتحاد سازمان نظام پرستاری، وزارت بهداشت و مجلس فرصت طلایی برای احقاق حقوق پرستاران به وجود آمده است و زمان آن است که برای تحقق خواسته های پرستاران منابع پایدار تامین شود.

  • 6 بهمن 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

عناوین روزهای هفته پرستار اعلام شد

عناوین روزهای هفته پرستار که از 17 تا 23 آذر برگزار می‌شود، اعلام شد.

آغاز سیزدهمین جلسه شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم

سیزدهمین جلسه شورای عالی نظام پرستاری در محل سازمان آغاز شد.
 

اینفوگرافی مزایای آموزش خودمراقبتی به مردم

تحقیقات نشان می دهد: در افرادی که خود مراقبتی را به طور کامل یاد گرفته‌اند و آموزش های آن را در زندگی به کار می بندند، حدود ۴۰ درصد مراجعه به پزشکان، ۲۰ درصد مراجعه به پزشکان متخصص و ۵۰ درصد مراجعه به مراکز اورژانس و بستری بیمارستانی کاهش می یابد و هزینه‌های درمانی آنها به مراتب کمتر است. این افراد استرس کمتری در زندگی دارند و از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند.

پرستار داخلی:

آموزش خودمراقبتی سطح سلامت، اعتماد به نفس و عزت نفس افراد را بالا می برد

یک پرستار داخلی گفت: خود مراقبتی،‌ اعتماد به نفس و عزت نفس انسان را افزایش می‌دهد و بر شور و شوق زندگی و انگیزه موفقیت انسان می‌افزاید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

خدمات پرستاری مهمترین عامل بهبود بیماران کرونا/ مجلس از استخدام و تغییر وضعیت پرستاران حمایت می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین عامل در بهبود بیماران کرونا، خدمات پرستاری است. اگر بخواهیم در جهت استانداردهای بین‌المللی حرکت کنیم باید دولت در زمینه جذب کادر پرستاری و استانداردسازی نسبت پرستار به تخت بیمارستانی اقدام کند. مجلس از  استخدام و تبدیل وضعیت پرستاران حمایت می‌کند.

نمایش «اتاق» روایتگر ایثار کادر درمان در بحران کرونا

تهیه کننده نمایش اتاق گفت: کرونا از زوایای مختلف در جامعه دیده و بررسی شده است اما آسیب شدید ناشی این ویروس به کادر درمان در زندگی شخصی آنها هیچوقت مورد بررسی قرار نگرفته و بیان نشده است. در نمایش اتاق سعی شده تا این آسیبها را واقع گرانه به نمایش بگذاریم.

برگزاری مسابقه فرهنگی به مناسبت بزرگداشت هفته پرستار

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت بزرگداشت هفته پرستار مسابقه فرهنگی برگزار می کند.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته بسیج

سازمان نظام پرستاری هفته بسیج را به همه بسیجیان و خدمتگزاران داوطلب به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی تبریک می گوید.

مدیر مرکز آموزش سازمان نظام پرستاری:

آموزش خودمراقبتی به مردم 40درصد میزان مراجعه به پزشک را کم می‌کند

مدیر مرکز آموزش سازمان نظام پرستاری گفت: میزان مراجعه به پزشک در افرادی که اصول خودمراقبتی را یاد گرفته اند 40 درصد کم می شود. این افراد انرژی و اعتماد به نفس بالاتری دارند و هزینه‌های بهداشت و درمان آنها به مراتب کاهش می‌یابد.

مهلت شرکت در جشنواره عکس پرستار و کرونا تمدید شد

مهلت شرکت در جشنواره عکس پرستار و کرونا تا 15 آذر تمدید شد.

اینفوگرافی مهمترین محورهای نامه دکتر میرزابیگی به رئیس جمهوری

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای به رئیس جمهوری مهمترین محورهای موانع خدمتی پرستاران را تشریح و بر رفع فوری آنها تاکید کرد.

مدیر پرستاری بیمارستان مسیح دانشوری:

مبتلایان به کرونا از خوددرمانی بپرهیزند/ علائم هشداردهنده کرونا چیست؟

مدیر پرستاری بیمارستان مسیح دانشوری با ارائه توضیحاتی درباره علائم هشداردهنده بیماری کووید19 و نحوه مراقبت از این بیماران در منزل، گفت: افراد در صورت داشتن علائم کرونا از خوددرمانی بپرهیزند.

نامه مهم دکتر میرزابیگی به رئیس جمهوری درباره رفع فوری موانع خدمتی پرستاران

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری با تشریح مشکلات و سختی های شغلی جامعه پرستاری و موانع خدمتی آنان، بر رسیدگی فوری به سه خواسته مهم پرستاران در دوران کرونا تا روز پرستار تاکید کرد.

رئیس هیات مدیره انجمن پرستاران جامعه نگر:

نگاه مسئولان نظام سلامت 20 سال پس از فعالیت مراکز هوم کر هنوز درمان محور است/ کوتاهی بیمه‌ها در پوشش خدمات مراقبت در منزل

رئیس هیات مدیره انجمن پرستاران جامعه نگر گفت: نگاه مسئولان و سیاستگذاران نظام سلامت 20 سال از پس از فعالیت رسمی مراکز هوم کر و مراقبت در منزل هنوز درمان محور است و پیشگیری و نگاه مدیریت اقتصادی در نظام سلامت رنگی ندارد.

تقدیر شورای شهر سبزوار از پرستاران/نامگذاری یکی از میادین یا خیابانها به نام پرستار

شورای شهر سبزوار تقدیر از ایثارگری‌های پرستاران فعال در ایام کرونا و نامگذاری یکی از میادین یا خیابان‌های پرتردد این شهر را به نام پرستار مصوب کرد.

اولین45679111213انتها

انتخابگر پوسته