دات نت نیوک

رئیس مرکز خدمات پرستاری در منزل اشا تاکید کرد:

لزوم حمایت سازمان نظام پرستاری از مراکز خدمات پرستاری در منزل

لزوم حمایت سازمان نظام پرستاری از مراکز خدمات پرستاری در منزل
ارسال شده: مرداد 31, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس مرکز خدمات پرستاری در منزل اشا گفت: مراکز خدمات پرستاری در منزل باید از حمایت سازمان نظام پرستاری برخوردار باشند.

گلبهار جواهر دشتی در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری، افزود: روز یکشنبه ، موسسان مراکز خدمات پرستاری در منزل با قائم مقام سازمان نظام پرستاری در محل سازمان نشستی با هدف رفع مشکلات این قبیل موسسات برگزار کردند.

وی ادامه داد: درطی مدتی که ابلاغیه وزارت بهداشت به بیمارستان ها ارسال شد و بر اساس آن مقرر گردید که هر بیمارستانی می تواند مرکز خدمات پرستاری در منزل داشته باشد. متاسفانه با شکل گیری یک رویه نادرست  بیمارستان های دولتی و خصوصی با پذیرش بیماران در بیمارستان و پس از ترخیص بیماران، پرسنل خود را برای درمان بیماران به منازل آنها اعزام می کنند . بنابراین مراکز خدمات پرستاری در منزل نمی توانند با بیمارستان ها ارتباط برقرار کرده و عملا مراکز مجاز نقشی در این فرآیند نخواهند داشت.

رئیس مرکز خدمات پرستاری اشا با تاکید بر حمایت سازمان نظام پرستاری از مراکز خدمات پرستاری در منزل، اظهار داشت: خدمات پرستاری در منزل برای تشکیل انجمن صنفی خود به حمایت سازمان نظام پرستاری نیاز دارند زیرا مراکز خدمات پرستاری دارای هزینه های بسیاری بوده و مالیات سنگینی برای این مراکز در نظر گرفته شده و هیچ حمایتی از هیچ ارگانی دریافت نمی کنند.

وی  با بیان اینکه هر دانشگاهی بر اساس منطقه بندای که دارد می تواند ۲۰۰ یا ۳۰۰ مراکز خدمات پرستاری داشته باشد، تصریح کرد: متاسفانه مراکز غیر مجاز سبب ورشکستگی و دل سرد شدن مراکز مجاز خدمات پرستاری در منزل شده اند، زیرا دانشگاه ها و وزارت بهداشت که به موسسات قانونی مجوز می دهند هیچ گونه حمایتی از آنها نمی کنند بنابراین موسسات غیر مجاز کار خود را ادامه خواهند داد.

جواهر دشتی با اشاره به اینکه موسسه اشا دارای ۵۰ پرستار، بهیار، کمک پرستار و... است، افزود: متاسفانه این موسسات به پذیرش خدمات مراقبت نیز می پردازند چون حمایت نمی شوند. اگر دانشگاه ها با وزارت بهداشت یک چارچوب درست و مبنای صحیحی داشته باشند و بتوانند موسسات مشاوره و خدمات پرستاری را روی اصول پیش ببرند هیچ گاه این موسسات با مشکل مواجه نخواهند شد.

وی یادآور شد: این موسسات براساس تعرفه ساعتی ۱۷ هزار تومان به ارائه خدمات می پردازند اما متاسفانه هیچ پرستاری با این مبلغ راضی نخواهد بود چرا که با احتساب هزینه رفت و آمد مبلغ ناچیزی برای پرستار باقی خواهد ماند که این امر مسلما موجب کاهش و نهایتا از بین رفتن انگیزه وی خواهد شد. بنابراین باید در تعیین این هزینه ها و بیمه ها تجدید نظر صورت گیرد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno