دات نت نیوک

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک؛

ارتقا سلامت نتیجه تعامل مناسب میان اعضای تیم سلامت

ارتقا سلامت نتیجه تعامل مناسب میان اعضای تیم سلامت
ارسال شده: شهریور 4, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

در یک تیم سلامت پرستار به‌عنوان هماهنگ‌کننده کار تیمی و پزشک نقش کلیدی و رهبری را در تیم برعهده دارد.

«محسن غنجی‌فشکی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: برای دستیابی به نتیجه بهتر در یک فرآیند باید از کار تیمی استفاده کرد. 

وی کار تیمی را متفاوت از کار گروهی دانست و گفت: در کار گروهی هر فردی بدون توجه به نظر دیگران کاری انجام می‌دهد اما در کار تیمی بر هم‌افزایی تأکید دارد و هیچ عضوی از تیم خود را قدرت مطلق نمی‌داند و در جهت نتیجه کار بهتر تلاش می‌کند. 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک با بیان این‌که در کار تیمی به همکاری بیمار برای دستیابی به نتیجه بهتر درمان نیاز است، افزود: در صورت وجود نداشتن همکاری میان تک تک اعضای تیم سلامت از پزشک تا پرستار و بیمار نتیجه خوبی از پروسه درمان حاصل نخواهد شد. 

غنجی‌فشکی ادامه داد: در یک تیم سلامت پرستار به‌عنوان هماهنگ‌کننده کار تیمی و پزشک نقش کلیدی و رهبری را در تیم برعهده دارد. 

وی با بیان این‌که در فرآیند درمان باید نگرش و باور کار تیمی در اعضای تیم سلامت وجود داشته باشد، در ادامه خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه‌یافته تعامل خوبی میان اعضای تیم سلامت وجود دارد اما در مراکز درمانی کشور هنوز این فرهنگ نهادینه نشده است اما خالی از تعامل و ارتبط مناسب هم نیست.

 رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اراک یادآور شد: باید ضمن تأکید بر جایگاه پزشکان در تیم سلامت قدر افراد خردمند و فرهیخته که با خلوص نیت و بی‌ریا برای ارتقاء سلامت کار می‌کنند را دانست.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
kusadasi escort
huluhub.com