دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مطالبه جدی پرستاران/ شورای عالی بیمه تعرفه را تعیین تکلیف کند

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مطالبه جدی پرستاران/ شورای عالی بیمه تعرفه را تعیین تکلیف کند
ارسال شده: شهریور 13, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را مطالبه جدی پرستاران دانست و از شورای عالی بیمه تقاضا کرد آن را هر چه سریع تر تعیین تکلیف کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، محمدنعیم امینی فرد  با یادآوری اینکه طبق برنامه ششم دولت مکلف به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است، گفت: با اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بخشی از مشکلات پرستاران حل شده و عدالت در پرداخت ها را نیز به دنبال خواهد داشت بنابراین نیاز است شورای عالی بیمه هر چه سریع تر آن را تعیین تکلیف کند.

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مطالبه جدی پرستاران

نماینده مردم ایرانشهر با تاکید بر اینکه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مطالبه جدی پرستاران است، تصریح کرد: تا زمانی که خدمات توسط شورای عالی بیمه قیمت گذاری نشود تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و بیمه ها آن را به رسمیت نمی شناسند.

ارزش گذاری خدمات پرستاری در منزل گامی مهم و جدی در جهت کاهش بار بیمارستان ها و مراکز درمانی

وی با بیان اینکه ارزش گذاری خدمات پرستاری در منزل را گامی مهم و جدی در جهت کاهش بار بیمارستان ها و مراکز درمانی دانست و افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به نفع مردم و بیمه ها بوده و هزینه درمان را کاهش می دهد زیرا مردم خدمات ارزان و با کیفیت دریافت کرده و بیمه ها نیز هزینه کمتری در قبال خدمات ارائه شده به مردم پرداخت می کنند از سویی این امر برون سپاری و اشتغال زایی پرستاران را نیز به دنبال دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در رابطه با علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از گذشت 10 سال، گفت: برخی از صندوق های بیمه ای در مرز ورشکستگی بوده و از نظر مالی توان تامین هزینه اجرای این قانون را نداشتند البته با توجه به اینکه مجلس در برنامه ششم دولت را مکلف به اجرای قانون مذکور کرده بنابراین وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه باید نسبت به اجرای آن اقدام کنند تا بخشی از مشکلات پرستاران رفع شود.

منبع: خانه ملت

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x