دات نت نیوک

برگزاری آزمون آسکی دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

برگزاری آزمون آسکی دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
ارسال شده: شهریور 29, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برای نخستین بار موفق به برگزاری آزمون صلاحیت بالینی OSCE دانشجویان پرستاری در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، آزمون آسکی (Osce) دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با حضور ۳۴ نفر دانشجویان پرستاری ورودی مهر ۹۳ در محل سالن اسکیل لب دانشکده پزشکی و در ۱۱ایستگاه شامل پرستاری داخلی جراحی چهار ایستگاه، کودکان یک ایستگاه، بهداشت مادر و نوزاد و جامعه دو ایستگاه، روان پرستاری یک ایستگاه و اصول و مهارتهای پرستاری سه ایستگاه توسط اعضای هیات علمی این گروه برگزار شد.

نسرین توکلی مدیر گروه پرستاری واحد مشهد دراین باره گفت: این آزمون از سال ۱۳۹۳ مطابق سرفصل جدید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای ورود به کاراموزی در عرصه الزامی بوده است و دانشجویان پس از موفقیت در این آزمون می توانند وارد دوره انترشیپی ( کاراموزی در عرصه) شوند.

وی افزود: طبق نظرسنجی انجام شده اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان از نحوه برگزاری آزمون رضایت داشتند.

دکتر مهدی ملک نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد، دکتر سرافراز رئیس دانشکده پزشکی و نمایندگان پرستاری واحدهای استان و EDC دانشکده از محل و نحوه برگزاری آزمون بازدید کردند.

آزمون آسکی دانشجویان مامایی ورودی 93 ( قبل از عرصه) و ورودی 92 ( دانشجویان فینال ) با شرکت 126 نفر در 13 ایستگاه تیر سال جاری برگزار شد.

منبع : آنا

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x