دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری آمل عنوان کرد:

وزارت رفاه در اجرای تعرفه پرستاری تعلل نکند/ انتظار 11 ساله پرستاران

وزارت رفاه در اجرای تعرفه پرستاری تعلل نکند/ انتظار 11 ساله پرستاران
ارسال شده: مهر 5, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 2

رئیس نظام پرستاری آمل از وزارت رفاه و شورای عالی بیمه درخواست کرد به انتظار 11 ساله پرستاران پاسخ مثبت بدهد.

فرج ا... غفاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری گفت: در سال 93 با نام طرح تحول نظام سلامت تعرفه پزشکی چند ده برابر افزایش داشته و تمامی خدمات توسط سایر گروه های پیراپزشکی انجام می شد اما به نام پزشکان ثبت و به آنها پرداخت می گردید .

وی اظهار داشت: این افزایش تعرفه ها در حالی انجام شد که بیشترین فشاردر مراکز درمانی بر دوش پرستاران بوده و با این تفاسیر هزینه اندکی برای آنان در نظر گرفته شد.

رئیس نظام پرستاری آمل با اشاره به این که متاسفانه دولت مردان وبه خصوص وزیر بهداشت تنها پزشکان را متولی سلامت می دانند، افزود: در این سیستم پزشک سالار سایرکادر درمان دیده نمی شوند و کلیه تصمیمات به نفع پزشکان و توسط آنها گرفته می شود درحالیکه  وظیفه تیم سلامت یک کار گروهی وبرای یک هدف که همان سلامتی بیماران و مردم است.   

وی ادامه داد: در حال حاضر پس از گذشت 11 سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توسط مجلس شورای اسلامی متاسفانه پس از کش و قوس های فراوانی که وزارت بهداشت برای اجرا نکردن این قانون انجام داد وزارت رفاه و شورای عالی بیمه نیز این راه را ادامه داده و از اجرای قانون و حق مسلم پرستاری سر باز می زنند.

غفاری یادآور شد: متاسفانه معاونت پرستاری به جای حمایت از پرستاری وآرمانهای آن درمقابل پرستاری قرارگرفته واصالت ووظیفه خود را فراموش کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: خواسته پرستاران از وزارت رفاه و شورای عالی بیمه این است که در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تعلل نکنند، زیرا این قانون 11 سال است که اجرایی نشده و بهانه های کارشناسی نشده و بی دلیلی برای اجرا نکردن این قانون بیان نکنند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
3.0

2 نظر در مطلب "وزارت رفاه در اجرای تعرفه پرستاری تعلل نکند/ انتظار 11 ساله پرستاران" ثبت شده است

محمدرضا, 1396/07/07 08:11 ب.ظ

سلام..اساتید ما خسته شدیم از این طرح..این دیگه چه وضعشه؟؟؟؟؟ تا کی ما باید کار کنیم تا کی باید شبکاری و روزکاری بدیم بعد پولش بره تو جیب این پزشکا..خواهشمندیم خودتان را جای ما بگذارید..


علی اکبر مظلوم , 1396/07/07 08:13 ب.ظ

جناب استاد غفاری ممنون از نظرات ارزشمند شما متاسفانه گوش شنوا وجود نداره کاش گوش کنن

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x