دات نت نیوک

عضو شورایعالی نظام پرستاری عنوان کرد:

در نظام پرداختی که "تاتو" تعرفه پزشکی دارد هنوز خدمات ارزشمند پرستاری بدون تعرفه مانده اند

در نظام پرداختی که "تاتو" تعرفه پزشکی دارد هنوز خدمات ارزشمند پرستاری بدون تعرفه مانده اند
ارسال شده: آبان 19, 1396
نظرات: 0

با توجه به فراهم آمدن همه مقدمات لازم برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری همچنان شورایعالی بیمه بدون وجود بهانه از طرح این موضوع  در جلسات رسمی این شورا ممانعت می کند. این در حالی است که در برنامه ششم توسعه بر اجرای این قانون کلیدی تاکید شده است اما مشخص نیست چرا دست های پشت پرده از اجرای این قانون جلوگیری می کنند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، حسین علینسائی ضمن انتقاد از عدم طرح موضوع تعرفه گذاری خدمات پرستاری در جلسه اخیر شورایعالی بیمه اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه عنوان شده است که: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سقف کارانه های موجود اجرایی شود. اما همچنان یکی از اصلی ترین بهانه های متولیان امر برای عدم اجرای این قانون بحث بودجه است. می گوییم بهانه، چرا که بودجه مورد نیاز برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری در خود این قانون و تاکید دوباره در برنامه ششم توسعه بطور واضح عنوان شده است که در سقف کارانه های موجود که به گروه پرستاری پرداخت میشود اجرا شود. در نتیجه قانوگذار محل تامین بودجه را هم پیش بینی نموده است.
عضو شورایعالی نظام پرستاری توضیح داد: به بیان روشن تر بسیاری از خدماتی که بایستی توسط پزشکان برای بیماران انجام شود در شرح وظایف پرستاران است و توسط پرستاران صورت می گیرد و مبلغ تعرفه آن برای پزشک مربوطه محاسبه شده و به وی پرداخت می شود. حال اگر تعرفه این خدمت برای پرستار محاسبه شود چه اتفاقی می افتد؟ علاوه بر اجرای عدالت رسیدن و حق به حق دار مسلماً هزینه کمتری برای نظام سلامت در پی خواهد داشت چرا که تعرفه محاسبه شده برای یک پرستار و کارشناس قیمت کمتری نسبت به قیمت همان تعرفه برای یک پزشک دارد بنابراین نه تنها هزینه اضافه ای بر نظام سلامت تحمیل نخواهد شد بلکه باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.
وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت تعرفه های پزشکی در طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد: در طرح تحول قیمت تعرفه های پزشکی به بهانه واقعی نبودن آنها 400% افزایش یافت بنابراین چگونه متولیان امر می توانند سخن از نبود بودجه به میان آورند در حالیکه فقط 25% از نرخ کل تعرفه خدمات پزشکی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری کفایت می کند. و اگر از علاوه بر متخصصین بیهوشی از تعرفه سایر پزشکان نیز همین میزان کاسته شود بودجه تعرفه های پرستاری تامین خواهد شد و طبق برآوردهای ضمنی به عمل آمده سقف کارانه های پرداختی به گروه پرستاری تقریبا با این ۲۵ درصد منطبق است.
علینسائی ادامه داد: با اجرای طرح تحول بیش از 1700 تعرفه جدید پزشکی به کتاب تعرفه های پزشکی افزوده شد، آن هم به راحتی و بدون طی هفت خان؛ در حالیکه تعداد تعرفه های پیشنهادی برای گروه پرستاری بسیار کمتر از این تعداد بود حال برخی بهانه بودجه می آورند و یا عنوان میکنند که خدمات پرستاری قابل تعرفه گذاری نیست. این مسأله جای تأسف دارد .در نظام پرداختی که "تاتو" دارای تعرفه پزشکی است چگونه است که خدمات ارزشمند و حیات بخش پرستاری هنوز بدون تعرفه مانده و به اذعان برخی ها قابل تعرفه گذاری نیست. 
عضو شورایعالی نظام پرستاری در خاتمه اظهار داشت: مطمعناً اجرای تعرفه گذاری خدمات  پرستاری می تواند تاثیر بسزایی در ارتقاء روحیه خدمت رسانی به بیماران داشته باشد و در عین حال بزرگترین خانواده در نظام سلامت را برای خدمتگزاری هرچه شایسته تر به بیماران ترغیب و تشویق نماید.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno