دات نت نیوک

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری:

افزایش افسار گسیخته تعرفه های پزشکی منجر به شکست طرح تحول شده است

افزایش افسار گسیخته تعرفه های پزشکی منجر به شکست طرح تحول شده است
ارسال شده: اردیبهشت 25, 1397
نظرات: 0

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان این‌که رشد ۳۰۰ درصدی تعرفه‌های خدمات پزشکی علت ورشکستگی تحول نظام سلامت و کمبود نقدینگی است، گفت: این افزایش افسار گسیخته و ضریب کای پزشکی اقتصاد کشور را فلج کرد و فاصله طبقاتی را افزایش داد.

علی‌اشرف رحمان‌پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که این افزایش در حدی است که تا ۱۰ سال آینده هم قابل جبران نیست، در ادامه افزود: و کاهش اندک تعرفه‌های پزشکی برای امسال نوعی حرکت لاک‌پشتی است که تأثیر چندانی در کاهش اختلاف دریافتی‌ها نخواهد گذاشت.

وی این کاهش اندک تعرفه‌ها را حرکتی برای جلب رضایت مردم دانست و گفت: با افزایش یک‌باره ضریب کا حتی کاهش اندک آن برای امسال مبلغ قابل توجهی می‌شود و عملاً تفاوتی در قیمت نخواهیم داشت.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سنندج با بیان این‌که افزایش تعرفه‌ها چون سنوات گذشته باید متناسب با نرخ تورم ۱۰ درصدی باشد، در ادامه خاطرنشان کرد: اما این در حالی است که در یک بازه زمانی تعرفه‌های خدمات پزشکی ۳ برابر شدند.

رحمان‌پناه این حرکت(افزایش ۵ درصدی تعرفه خدمات پزشکی) را نوعی آرام کردن فضای عمومی جامعه دانست و گفت: اگر چنین نمی‌شد دیگر سازمان‌های بیمه‌گر قادر به بستن قراردادی نبودند.

 

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x