دات نت نیوک

معاون پارلمانی حقوقی سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛ 

ضرورت پیگیری حقوقی مسائل پرستاری/ پیگیری شکایت توهین به پرستاران

ضرورت پیگیری حقوقی مسائل پرستاری/ پیگیری شکایت توهین به پرستاران
ارسال شده: اردیبهشت 26, 1397
نظرات: 0

معاون پارلمانی حقوقی سازمان نظام پرستاری، با اشاره به ضرورت تشکیل معاونت پارلمانی حقوقی نظام پرستاری، گفت: پرستاران انتظار دارند که سازمان نظام پرستاری پاسخگوی هر گونه سئوالات آنان باشد.وحید نصیری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، اظهارداشت: معاونت پارلمانی حقوقی و تمامی معاونت های یک مجموعه ابزار اجرایی مدیریت سازمانی به شمار می روند. موضوعات حقوقی جز موارد اولویت دار، حساس و پر تنش بوده و در هر فعالیتی حضور واحد حقوقی حتی برای اشخاص حقیقی الزامی است.

وی با عنوان این مطلب که در دوره چهارم سازمان نظام پرستاری خلاء معاونت پارلمانی حقوقی احساس شد، افزود: در سه دوره پیش به مسائل حقوقی با توجه به بازخوردهای سئوالات همکاران در هیئت مدیره ها در زمینه روند اجرای انتخابات هیئت مدیره ها و تصمیماتی که اتخاذ می شد، چندان توجه نمی شد و اکثر هیئت ها به آئین نامه و قوانین سازمان و بالادستی و نقش وزارت بهداشت در پروسه های پرستاری در سازمان صنفی پرستاری تسلط نداشتند

نصیری ادامه داد: این خلاء در بین هیئت مدیره های سراسر کشور نیز وجود داشت و وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری طی سه دوره پیشین برای رفع این امر تلاش نکرده بودند

وی گفت: پس از منطبق کردن مسائل داخلی به بررسی و پاسخگویی به سئوالات پرستاران می رسیم . پرستاران به سازمان به عنوان یک نهاد حرفه ای می نگرند که به سئوالات حرفه ای آنان در تمامی قالب ها از جمله رابطه بین گیرندگان و ارائه دهندگان خدمات، مسائل مربوط به نیروی حرفه ای و درون حرفه ای پاسخ دهد.

نصیری افزود: پرستاران انتظار دارند که سازمان نظام پرستاری پاسخگوی هر گونه سئوالات آنان باشد، بنابراین شورای عالی نظام پرستاری برای رفع این مشکل و برآورده کردن نیاز پرستاران با تصویب معاونت پارلمانی حقوقی موافقت کرده که این معاونت جهت اجرای دستورات شورای عالی در حوزه حقوقی، توانمندسازی حرفه ای پرستاران، استفاده از اساتید تخصصی پرستاری جهت برشماری معضلات و مشکلات حرفه ای که همکاران در خصوص نوع عملکرد و نوع ارتباط با گیرندگان خدمات یا واحد درون حرفه ای که با آن مواجه می شوند، ایجاد شده است

وی، پاسخگویی حقوقی به مجامع قضائی و سازمان نظام پزشکی را از دیگر اهداف تشکیل معاونت پارلمانی حقوقی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد و گفت: در این راستا یک سری برنامه هایی را با هماهنگی رئیس کل سازمان انجام داده ایم و یک سری اولویت هایی را تعیین کرده ایم که اولویت اول ما رفع نواقص و کاستی ها و تجهیز و آموزش اعضای هیئت مدیره ها ، کارکنان و مدیران سازمان در خصوص مسائل حرفه ای و شغلی است.

نصیری ادامه داد: البته از هیئت مدیره ها انتظاراتی داریم که به صورت مکاتبات به آنها اعلام می شود که همکاری نمایند و مسائل حقوقی که ۱۵ سال بر زمین مانده سرو سامان داده شود.

معاون پارلمانی حقوقی سازمان نظام پرستاری، تاکید کرد: شاید در یک سال باقی مانده از عمر دوره چهارم سازمان نظام پرستاری نتوانیم این اهداف را اجرایی کنیم، اما می خواهیم برخی ازعقب ماندگی ها را جبران کنیم.

وی گفت: جهت عضویت در کمیسیون حقوقی هیئت مدیره ها و قبول مسئولیت واحدهای حقوقی در سازمان و هیئت مدیره ها رزومه حقوقی و حرفه ای مد نظر قرار گیرد، زیرا جامعه پرستاری انتظار دارد که مسائل حقوقی آنها از طریق سازمان صنفی خودشان حل شود.

نصیری افزود: عملکرد غیر حرفه ای  یکی از چهره های هنری صدا و سیما در خصوص برگزاری استندآپ کمدی بسیار باعث رنجش خاطر پرستاران و خانواده های آنان شد و این نوع برخورد در جامعه در خصوص یک حرفه آن هم حرفه پرستاری، بی سابقه بوده است.

وی گفت: در همین ارتباط، شکایت و پیگیری های لازم انجام شده و به دادسرای مربوطه ارجاع داده شده و با وکلایی هم قرارداد بسته ایم. ضمن اینکه با دادستانی کل و استان تهران برای رسیدگی خارج از نوبت به این شکایت، مکاتبات لازم انجام شده که انتظار جامعه پرستاری این بود که فردی که صفت وزین هنرمند را یدک می کشد به خاطر گله مندی جامعه پرستاری تا اطلاع ثانوی برنامه ای را اجرا نکند اما متاسفانه وی در سالن دانشگاه علوم پزشکی همدان قصد اجرای برنامه داشت، از همین رو،  هشدار می دهیم تا برگشت آرامش به جامعه پرستاری، این فرد از اجرای برنامه آن هم در دانشگاه های علوم پزشکی منع شود.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x