دات نت نیوک

در نشست ژنو مطرح شد؛

استقبال از پیشنهاد رئیس نظام پرستاری ایران/تعیین حداقل پرداختی به پرستاران

استقبال از پیشنهاد رئیس نظام پرستاری ایران/تعیین حداقل پرداختی به پرستاران
ارسال شده: اردیبهشت 27, 1397
نظرات: 0

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، در نشست ژنو پیشنهاد داد تا حداقل پرداختی برای پرستاران بر اساس شرایط مالی کشورها به تصویب برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان نظام پرستاری، دکتر اصغر دالوندی در سخنرانی که در نشست سه جانبه در ژنو داشت، به تشریح وضعیت پرستاری در ایران پرداخت.

وی در این سخنرانی که با موضوع «پرداخت و پاداش پرستاران؛ مشکلات و استراتژی ها»، انجام شد، گفت: نظام سلامت در جمهوری اسلامی ایران، بر اساس تعاون عمومی است.

دالوندی به وضعیت تعداد پرستاران، تخت های بیمارستانی و دانشکده های پرستاری در کشورمان اشاره کرد و افزود: پرستاران در ایران در سه سطح لیسانس، ارشد و دکتری، فارغ التحصیل می شوند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، در ادامه به موضوع قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در کشورمان اشاره کرد و افزود: متاسفانه بیش از یازده سال از تصویب این قانون می گذرد اما هنوز اجرایی نشده است.

دالوندی با عنوان این مطلب که نظام پرداختی به پرستاران در بخش دولتی، تامین اجتماعی و بخش خصوصی، تفاوت دارد، گفت: در سیستم دولتی تابع پرداخت حقوق و کارانه مبتنی بر عملکرد است که البته پرداخت کارانه مستقل نبوده و مبتنی بر عملکرد پزشکان است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ایران، اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی نیز قوانین خاص خودش را برای پرداختی پرستاران دارد و بخش خصوصی هم بر اساس اعلام دستمزد سالانه از سوی وزارت کار و درجه بندی بیمارستان، انجام می دهد.

وی، در همین سخنرانی خود به مسئولین در نشست ژنو پیشنهاد داد؛ با تصویب حداقل پرداخت به پرستاران منطبق با شرایط مالی کشورها، آن را به سیستم های سلامت کشورها ابلاغ کنند که با استقبال مسئولین در این نشست وحاضران همراه شد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x