دات نت نیوک

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

تصمیمات مهم برای تامین نیروی پرستاری/اصلاح لایحه مدیریت خدمات کشوری

تصمیمات مهم برای تامین نیروی پرستاری/اصلاح لایحه مدیریت خدمات کشوری
ارسال شده: تیر 7, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تصمیمات مهم برای تامین کمبود نیروی پرستاری با اصلاح لایحه مدیریت خدمات کشوری، خبر داد.

دکتر حیدرعلی عابدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص لایحه جدید خدمات استخدام مدیریت کشوری که اخیرا ابلاغ شده است ، گفت: روز دوشنبه در خصوص این لایحه نشستی با مسئولین وزارت بهداشت برگزار شد که مشکلات بسیاری را برای وزارت بهداشت و درمان تسریع خواهد کرد. 

وی ادامه داد: در این لایحه مدیریت بیمارستان ها به مدیریت محلی واگذار می شود که در کارگروه مورد نظر مورد بررسی قرار گرفت .

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که در ادامه با دکتر حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در خصوص وضعیت پرستاری و نیروی انسانی نشستی برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست از تعداد نیروی پرستاری برآوردی  انجام شد که بتوان از این طریق برای جذب پرستاران و یا افزایش ظرفیت پرستاری ساز و کاری ارائه داد.

وی با اشاره به این که در این جلسه براورد اولیه انجام شد که اگر بخواهیم به استانداردی در سال  ۱۴۰۵ برسیم باید تعداد مشخصی نیرو تربیت و یا جدب شود، تاگید کرد:  در بخش دولتی و یا جامعه سالانه حدود ۲۰ هزار نیرو باید جذب شود و این امار تنها برای بخش دولتی بوده و برای بخش خصوصی نیز  نیاز به نیروی بیشتری است تا بتوان به استانداردها نزدیک شد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به اصلاح لایحه مدیریت خدمات کشوری که به سمت پیش خواهد رفت که مشکلاتی برای جامعه پرستاری و وزارت بهداشت رخ ندهد، افزود: این لایحه در جهت تامین نیروی انسانی است که در این خصوص جلساتی برگزار خواهد شد که بتوان به یک نتیجه مثبت رسید ‌که در این جلسات معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری نقش مهمی خواهند داشت. 

عابدی با بیان این که در این لایحه نظام چندگانگی در پرداخت ها نخواهیم داشت ، تصریح کرد: در این لایحه دولت چابک وواگذاری ها در سطح وسیع انجام شود ومعتقد هستیم که بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بخشی است که نباید به بخش خصوصی واگذر شود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x