دات نت نیوک

نتایج امیدبخش تست واکسن HIV روی نمونه انسانی

نتایج امیدبخش تست واکسن HIV روی نمونه انسانی
ارسال شده: تیر 16, 1397
نظرات: 0

متخصصان علوم پزشکی اظهار داشتند: واکسن HIV آزمایش شده روی نمونه‌های انسانی با نتایج امیدوارکننده‌ای همراه بوده است.

به گزارش ایسنا، آزمایش روی واکسن HIV که قابلیت دارد مردم سراسر جهان را در برابر این ویروس حفظ کند نتایج امیدبخشی داشته است.

این واکسن که با هدف ایجاد مصونیت در برابر گونه‌های مختلف ویروس HIV تولید شده و در آزمایش روی ۳۹۳ نفر واکنش سیستم ایمنی آنتی اچ آی وی را به دنبال داشته است. همچنین این واکسن از میمون‌ها در برابر ویروسی مشابه با HIV حفاظت کرده است.

به گفته محققان لازم است آزمایش‌های بیشتری انجام شود تا مشخص شود آیا واکنش ایمنی این واکسن می‌تواند فرد را در برابر آلودگی HIV حفظ کند. حدود ۳۷ میلیون نفر در جهان به HIV یا ایدز مبتلا هستند و برآورد شده هر سال ۱.۸ میلیون نفر به آن مبتلا می‌شوند.

به رغم پیشرفت‌هایی که در درمان HIV بدست آمده، درمان قطعی و تولید واکسن برای مقابله با این ویروس مبهم مانده است.

همچنین داروی Prep در پیشگیری از عفونت HIV موثر است اما بر خلاف واکسن لازم است این دارو به طور مرتب و حتی روزانه مصرف شود.

در این بررسی محققان ترکیب‌های مختلفی از این واکسن را روی افراد ۱۸ تا ۵۰ ساله که به HIV آلوده نبودند آزمایش کردند. تمامی این ترکیب‌های واکسنی، واکنش سیستم ایمنی آنتی HIV تولید کرده و مصرف آنها ایمن بوده است.

همچنین در مطالعه دیگری به تعدادی میمون واکسنی تزریق شد تا آنها را در برابر ویروسی مشابه با HIV مصون نگه دارد. ترکیبی از واکسن که بیشترین تاثیر را در نمونه‌های انسانی داشته ۶۷ درصد میمون‌ها را در برابر این بیماری حفظ کرده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، محققان آمریکایی اظهار داشتند: اگرچه یافته‌های بدست آمده امیدبخش بوده است و موجب واکنش در سیستم ایمنی بیماران شده اما هنوز معلوم نیست برای مقابله با این ویروس کافی باشد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x