دات نت نیوک

سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی مطرح کرد؛

ضرورت توجه به آموزش های پرستاری/ حل مشکلات پرستاران در اولویت باشد

ضرورت توجه به آموزش های پرستاری/ حل مشکلات پرستاران در اولویت باشد
ارسال شده: تیر 17, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی، خواستار توجه به کیفیت آموزش نیروهای پرستاری شد و گفت: جذب نیروی فاقد آموزش به کیفیت مراقبت های پرستاری آسیب می زند.

علی کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که هم‌‌اکنون مسئولان در پی برطرف کردن کمبود نیروی انسانی هستند، در ادامه اظهار کرد: جبران کمبود پرستار به هر قیمتی در نهایت به آن منجر می‌شود که کیفیت خدمات مراقبتی تحت‌الشعاع قرار گیرد.

وی با انتقاد از وجود پرداخت‌های نابرابر که اصل پرستاری را زیر سئوال برده است، افزود: همین امر سبب شده تا رسیدگی به مشکلات و امور  پرستاران به اولویت درجه ۲ تبدیل شود.

دانشجوی دکترای آموزش پرستاری با اظهار تأسف از افزایش شمار فارغ‌التحصیلان و افت کیفیت آموزشی گفت: مسئولان در پی بروز کمبودهای نیروی انسانی با افزایش سهمیه به‌دنبال جبران آن بودند که این موضوع کیفیت خدمات را کاهش داده است.

کریمی با انتقاد از نبود نظارت بر فرآیندهای آموزشی گفت: با این شیوه آموزش باید در انتظار روزهای بدی برای خدمات مراقبتی پرستاری در بیمارستان بود .

وی با بیان این‌که هم‌اکنون پرستاران تازه فارغ‌التحصیل که وارد بازار کار می‌شوند از توانایی علمی و مهارت‌های عملی کافی برخوردار نیستند، خاطرنشان کرد: این پرستاران اغلب پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها در شهرهای کوچک و بدون مراکز درمانی هستند همه این موارد نشان می‌دهد که سیاست‌های کشوری برای جبران کمبود پرستار راه به‌جایی نبرده است.

سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی با بیان این‌که این پرستاران فارغ‌التحصیل با توان علمی و مهارتی کم نتیجه اعمال سیاست ۴ تا ۵ سال اخیر بوده است، در ادامه اظهار امیدواری کرد کیفیت آموزش پرستاری ارتقاء یابد.

کریمی گفت: صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای هم زمانی پاسخگوست که بتواند با برگزاری آزمون‌های رقابتی صلاحیت‌های علمی سنجیده شود، اما در پروسه فعلی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای شرکت در دوره‌ بازآموزی و کلاس‌های آموزشی شرط است.

وی با انتقاد از برگزار نشدن دوره‌های آموزشی ضمن خدمت در ادامه خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دنیای کنونی با پیشرفت علوم پزشکی همگی نیازمند به روز کردن اطلاعات آموزشی و علم خود هستند از این‌رو باید سیاست‌های بالادستی برای آموزش‌های ضمن خدمت مشخص شود.

دانشجوی دکترای آموزش پرستاری با بیان این‌که پرستار فارغ‌التحصیل با گرایش آی‌سی‌یو نوزادان تمایلی به کار کردن در این بخش را ندارد، تصریح کرد: هم‌اکنون شرح‌وظایف پرستاران با عملکرد آن‌ها تطابق ندارد باید شرح‌وظایف مفصلی تدوین شود و عملکرد پرستاران براساس آن سنجیده شود.

کریمی یادآور شد: هم‌اکنون میان شرح‌وظایف بالین و مهارت‌های عملکردی پرستاران فاصله بسیار است.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x