دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس :

علت خروج فارغ التحصیلان از حرفه پرستاری چیست؟/کشور با کمبود نیروی پرستار مواجه است

علت خروج فارغ التحصیلان از حرفه پرستاری چیست؟/کشور با کمبود نیروی پرستار مواجه است
ارسال شده: تیر 19, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: با برنامه ریزی مناسب در حوزه پرستاری میتوان فارغ التحصیلان این رشته را به فعالیت و کار در راستای رشته و تخصص خودشان علاقه مند‌تر بکنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، احمد همتی در رابطه با کمبود نیروی پرستار در کشور گفت: به طور نسبی کشور با کمبود نیروی پرستار مواجه است چرا که اغلب فارغ اتحصیلان رشته پرستاری، وارد این شغل نشده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تاکید بر جذب حداکثری فارغ التحصیلان رشته پرستاری گفت: وزارت بهداشت در رده پرستاری باید موضوع جذب نیرو را مدیریت کنند به گونه ای که برای فارغ التحصیلان این رشته علاقه مندی به کار افزایش پیدا کند همچنین برنامه ریزی‌های کاری و درآمدی باید به گونه ای باشد که عدالت برای نیروهای پرستاری صورت گیرد.

نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی افزود: قوانین و بسته‌های خدماتی مختلفی برای گروه‌های پرستاری تعریف شده است که باید به صورت کامل اجرا شود، اینها مواردی است که باید رعایت شود تا فارغ التحصیلان این رشته را به فعالیت و کار در راستای همان رشته و تخصص خودشان علاقه مند‌تر بکنند و با ایجاد جاذبه از گرایش به شغل های دیگر و مهاجرت آنها جلوگیری شود.

منبع : خانه ملت

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x