دات نت نیوک

سوپروایزر بیمارستان شریعتی مطرح کرد؛

عدم آگاهی پرستاران از قوانین و حقوق پرستاری/دلایل مهاجرت پرستاران

عدم آگاهی پرستاران از قوانین و حقوق پرستاری/دلایل مهاجرت پرستاران
ارسال شده: تیر 21, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی، مهم ترین معضل پیش روی پرستاران را عدم آشنایی با حقوق و قوانین مرتبط با حرفه پرستاری دانست.

علی کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که پرداختی‌ها براساس عملکرد سبب ایجاد انگیزه در پرستاران می‌شود، در ادامه از نفوذ و حضور اندک پرستاران در مجامع سیاسی و … انتقاد کرد و گفت: هم‌اکنون پرستاران پس از معلمان بیشترین جمعیت را دارد.
وی با بیان این‌که این اختلاف دریافتی زیاد با هیچ منطقی هم‌خوانی ندارد، در ادامه اظهار کرد: بزرگترین مشکل پرستاران آن است که با قانون و حق و حقوق خود آشنا نیستند حتی نمی‌دانند میزان دریافتی آن‌ها چگونه محاسبه می‌شود و تنها در حد مقایسه دریافتی‌ها هستند.
سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی با بیان این‌که حتی پرستاران نمی‌دانند که براساس چه ملاکی پرداختی کار اداری انجام می‌شود، گفت: در طرح قاصدک هم مشخص نیست چگونه پرداختی به پرستاران محاسبه می‌شود.
وی با انتقاد از نظام آموزشی موجود گفت: پرستاری پس از فارغ‌التحصیلی عنوان می‌کنند من در همه دوران تحصیل وارد بخش نشده‌ام و مدام در درمانگاه بوده‌ام.
کریمی با انتقاد از برخی تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای افزود: ما در دانشگا‌ه‌های مادر مشکلی نداریم اما هم‌اکنون نسبت دانشجو به استاد مناسب نیست.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون شمار پرستاران مهاجر افزایش یافته است، در ادامه خاطرنشان کرد: اغلب همه پرستاران برجسته و توانمند به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند.
سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی با بیان این‌که در حال حاضر بسیاری از پرستاران ترجیح می‌دهند با ادامه تحصیل وارد فیلد آموزشی شوند، افزود: متأسفانه هیچ سیاست تشویقی برای ماندگاری این افراد در حوزه بالین وجود ندارد و هیئت علمی شدن نمی‌تواند امتیاز و انگیزه‌ای برای ماندن در محیط بالین باشد.
کریمی با اشاره به این‌که هم‌اکنون فراخوان عضو هیئت علمی منتشر شده است، در ادامه تصریح کرد: در نظر بگیرید فردی فارغ‌التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران است و هم‌اکنون از طریق این فراخوان جذب شود هیچ انگیزه‌ای برای وی ماندگاری در این دانشگاه ندارد.
وی گفت: بنده آرزو می‌کنم پرستاری به مرحله‌ای برسد که جامعه آن‌ها را تأیید بکنند و این مستلزم آن است که پرستاران بتوانند مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته باشند.
سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی یادآور شد: هم‌اکنون پرستاران در محیط بیمارستان خلاصه شده‌اند و هنوز فاقد مهارت ارتباطی هستند و نمی‌توانند با سلام و خداحافظی ارتباط مناسبی با بیمار برقرار کنند.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x