دات نت نیوک

افتخاری دیگر در پرستاران؛

اختراع دستگاه تقویت عضلات پای بیماران کم تحرک توسط پرستاران قزوین

اختراع دستگاه تقویت عضلات پای بیماران کم تحرک توسط پرستاران قزوین
ارسال شده: شهریور 19, 1397
نظرات: 0

پرستاران قزوینی موفق به اختراع دستگاه تقویت عضلات پای بیماران کم تحرک شده اند که افتخار دیگری در جامعه پرستاری محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، بنیامین علیمحمدی و  سولماز نظری ، پرستاران مخترع  قزوین موفق شدند اختراع خود در را به ثبت رسانده و به تولید نیمه صنعتی برسانند.

پرستاران نخبه قزوینی موفق به اختراع دستگاه تقویت متناوب عضلات پا با هدف تقویت عضلات پلنتار فلکسور و دورسی فلکسور طراحی و ثبت شده است.

این دستگاه به صورت پسیو باعث تقویت عضلات نواحی مورد نظر در اندام تحتانی گشته و از آتروفی عضلات در بیماران CBR و بیمارانی که به هر دلیلی دوره ای طولانی مدت را در بستر می گذرانند، جلوگیری می نماید. این دستگاه قابلیت استفاده در بیماران بستری در آی سی یو را در هر شیفت دارد.

در حال حاضر نمونه آزمایشگاهی دستگاه تولید شده و هم اکنون تولید نیمه صنعتی آن در شرکت دانش بنیان پردیس طب خزر واقع در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حال انجام می باشد و پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت به مرحله تولید انبوه خواهد رسید. این دستگاه با شماره ۹۴۶۵۱ در ایران به ثبت رسیده است و همچنین ثبت پتنت بین المللی آن نیز در حال پیگیری است.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x