دات نت نیوک

نایب رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری قم عنوان کرد:

فارغ التحصیلان پرستاری در صف های طولانیِ طرح بلاتکلیفند/پرستاران طرحی می توانند بخشی از کمبود نیرو را جبران کنند

فارغ التحصیلان پرستاری در صف های طولانیِ طرح بلاتکلیفند/پرستاران طرحی می توانند بخشی از کمبود نیرو را جبران کنند
ارسال شده: شهریور 19, 1397
دسته ها: اخبارصنفی, قم
نظرات: 0

یکی از مشکلات فارغ التحصیلان پرستاری، مدت زمان طولانی بین انتخاب محل انجام طرح و دریافت پاسخ از بیمارستان مربوطه است. گاها چندین ماه نیز در این فرآیند سپری می شود و فارغ التحصیلان در بلاتکلیفی می مانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مهدیه مداح ضمن بیان این مطلب عنوان داشت: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از بیمارستان ها به دلیل مشکلات مالی اقدام به جایگزینی پرستار طرحی می کنند به این معنا که با پایان طرح هر نیروی پرستاری، آن پرستار از بیمارستان خارج شده و سپس یک پرستار طرحی دیگر جایگزین وی می شود. در حالی که با توجه به مشکل کمبود نیرو می توان بخشی از این معضل را از طریق حضور پرستاران طرحی مرتفع کرد و از سوی دیگر فارغ التحصیلان پرستاری هم این مدت زمان طولانی را پشت صف های انتظار نمی ایستند.

وی افزود: متاسفانه بیمارستان های خصوصی هم به هیچ عنوان پرستار طرحی نمی گیرند و خود این موضوع باعث بیکاری و بلاتکلیفی تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پرستاری شده است.

نایب رئیس شورای دانشجویی هیئت مدیره نظام پرستاری قم ادامه داد: در مورد کار دانشجویی نیز باید بگوییم که بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی از کار دانشجویی استقبال نمی کنند و دانشجویان بسیاری در حال حاضر ناچار به کار در درمانگاه ها و یا خانه های سالمندان هستند.

مداح در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم معاونت پرستاری وزارت بهداشت با توجه به پیگیری هایی که سازمان نظام پرستاری به عنوان نماینده صنفی و قانونی جامعه پرستاری از طریق مجاری ذیربط انجام داده، بتواند کمک شایان توجهی به فارغ التحصیلان پرستاری نماید.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
2.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x