دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری بهبهان مطرح کرد؛

نادیده گرفتن خدمات پرستاری در اعتبار بخشی بیمارستان ها

نادیده گرفتن خدمات پرستاری در اعتبار بخشی بیمارستان ها
ارسال شده: شهریور 23, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری بهبهان، نسبت به روند اجرای اعتبار بخشی در بیمارستان ها، انتقاد کرد و گفت: انجام اعتباربخشی به منابع و امکانات نیارمند است. 

مهناز اردانه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اجرای اعتبتر بخشی در بیمارستان ها گفت: اعتبار بخشی در بیمارستان ها با امکانات محدودی اجرا می شود بنابراین به دلیل کمبود امکانات و منابع مسئولین بخش ها از اجرای آن سر باز زده و خواهان رفع این مشکلات هستند.

وی با اشاره به این که در اعتبار بخشی به نوعی  کاغذبازی انجام می شود ، تاکید کرد :  در حال حاضر مراکز درمانی با کمبود شدید پرستار مواجه هستند وپرستاران نیز بیشترین ارتباط را با بیماران و همراهان آنها دارند و کار آنها در اعتباربخشی بسیار بیشتر از سایر گروه است . بنابراین این روند کاغذ بازی اعتبار بخشی زمان زیادی را از پرستاران می گیرد و نمی توانند همزمان به ارائه خدمات و اعتبار بخشی بپردارند .

رئیس نظام پرستاری بهبهان ادامه داد:  با وجود کمبود نیروی پرستاری ، امکانات و منابع پرستاران توانسته اند خود را با اعتبار بخشی هماهنگ کنند و نسبت به پزشکان بهترین امتیاز را دراعتباربخشی به خود اختصاص دهند .همچنین پرستاران به دنبال افزایش کیفیت این امتیاز در اعتباربخشی هستند اما به دلیل کمبود نیروی پرستاری نمی توانند این امتیاز را افزایش دهند زیرا همزمان با انجام اعتباربخشی می‌بایست به بیماران نیز خدمات ارائه دهند .

اردانه با اشاره به زمان انجام اعتبار بخشی در بیمارستان ها افزود : اعتبار بخشی هر  یک سال ونیم یکبارانجام می‌شود به دلیل کمبود بودجه و منابع از وزارت بهداشت  خواستاریم که بودجه و روشاجرای موارد مختلف را به مراکز درمانی ارائه دهد که این مراکز  هم بر اساس آن روش ها ، فعالیت خود را انجام دهند. 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x