دات نت نیوک

فوق تخصص گوارش و کبد:

چه زمانی آدامس بجویم؟

چه زمانی آدامس بجویم؟
ارسال شده: شهریور 28, 1397
نظرات: 0

یک فوق تخصص گوارش و کبد بیان کرد: به افراد توصیه می‌شود فقط پس از مصرف غذا و تنها به‌مدت 5 دقیقه، آدامس بجوند.

محمدجعفر فره‌وش در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با بیان اینکه افراد تنها باید پس از صرف غذا برای مدت کوتاهی آدامس بجوند، گفت: جویدن طولانی مدت آدامس، موجب ورود حجم زیادی هوا به داخل معده و بروز نفخ می‌شود؛ به‌همین دلیل به افراد توصیه می‌شود، به مدت طولانی آدامس نجوند.

این فوق تخصص گوارش و کبد افزود: به افراد توصیه می‌شود صرفاً پس از مصرف غذا و به مدت 5 دقیقه آدامس بجوند؛ زیرا جویدن آدامس موجب افزایش ترشح بزاق و پاک شدن دهان از باقی‌مانده غذا می‌شود. در واقع پس از صرف غذا، مقداری مواد غذایی بین دندان‌ها باقی می‌ماند، که جویدن آدامس موجب افزایش ترشح بزاق و شست‌وشوی دهان از مواد غذایی می‌شود و مواد باقی مانده وارد معده می‌شود.

وی با توجه به جویدن آدامس در افرای که به ریفلاکس معده مبتلا هستند، تصریح کرد: پس از صرف غذا، دهانه مری به معده باز و اسیدی ترشح می‌شود که موجب بروز ریفلاکس می‌شود که برای بهبود این علامت به بیماران مبتلا به ریفلاکس توصیه می‌شود، پس از صرف غذا آدامس بجوند تا افزایش ترشح براق مانع بالا آمدن اسید شود.

فره‌وش با تأکید براینکه جویدن آدامس پس از صرف غذا نباید بیش از 5 دقیقه به طول بینجامد، خاطرنشان کرد: افراد باید به‌خاطر داشته باشند هنگام جویدن آدامس از دمیدن درون آن خودداری کنند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno