دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

اجرای تعرفه پرستاری به نفع اقتصاد سلامت است/بیمه ها از مزایای طرح غافلند

اجرای تعرفه پرستاری به نفع اقتصاد سلامت است/بیمه ها از مزایای طرح غافلند
ارسال شده: شهریور 31, 1397
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری ، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را به نفع اقتصاد سلامت کشور دانست و گفت: متاسفانه بیمه ها متوجه مزایای این قانون نیستند.

علی‌اشرف رحمان‌پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و پوشش بیمه‌ای آن برای اقتصاد درمان سودمند است، گفت: هم‌اکنون بسیاری از خدمات توسط پرستاران انجام و تعرفه پزشکی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان این‌که تا زمانی که بیمه‌ها متوجه مقرون به صرفه بودن اجرای این قانون و پوشش بیمه‌ای آن نشوند این قانون اجرایی نمی‌شود، در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر بار کاری مراکز درمانی براثر اجرای طرح تحول سلامت افزایش یافته است که این موضوع علاوه‌بر آسیب جدی به پرستاران به فرسودگی شغلی و خستگی آن‌ها منجر شده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با تأکید بر این‌که با اجرای این طرح شمار مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی افزایش یافته است، افزود: این در حالی است به گفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقریباً یک‌سوم ظرفیت مورد نیاز پرستاری در بیمارستان‌ها و این مراکز هستند..

وی  فشار کاری زیاد، تعدد شیفت‌های نامتعارف، تأخیر در پرداخت معوقات را علتی بر به چالش کشیده شدن وضعیت روحی و جسمی پرستاران دانست و گفت: اگرچه این موضوع به عنوان معضل جدی مطرح نباشد اما به‌زودی به‌صورت بحران بروز می‌کند.

رحمان‌پناه با بیان این‌که پرستاران محل دیگری بجز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای کسب درآمد ندارند، خاطرنشان کرد: امید می‌رود مسئولان اجرایی این موضوع را به‌خوبی درک کنند و بر ضرورت پرداخت به‌موقع معوقات پرستاری تأکید کنند.

وی با بیان این‌که پیش از این معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جدا شدن پرداخت اضافه‌کار از کارانه خبر داده بود، افزود: با وجود چندین مکاتبه این موضوع در معاونت پیشین پرستاری انجام نشد و امیدواریم با عنایت و توجه وزیر بهداشت این کار عملیاتی شود.

عضو شواری‌عالی نظام پرستاری کشور با بیان این‌که تاکنون جدا شدن طرح کارانه از اضافه‌کار در حد حرف باقی مانده است، گفت: اجرای طرح قاصدک ظلم مضاعفی به پرستاران بود که در دوره ۴ ساله دولت قبل و حتی امسال هم‌چنان ادامه دارد.

رحمان‌پناه اجرای عدالت در سلامت را خواستار شد.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x