دات نت نیوک

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز جهانی سالمند

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز جهانی سالمند
ارسال شده: مهر 9, 1397
نظرات: 0

سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز جهانی سالمند پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمانی سازمان نظام پرستاری ، متن کامل پیام بدین شرح است:

سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز را به عنوان روز جهانی سالمندان ارائه داد و در پی آن از سال 1990 اول اکتبر هر سال به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است.

در حال حاضر 700 میلیون نفر در دنیا بیش از 60سال سن دارند و این آمار تا سال 2050 به 2 میلیارد نفر افزایش خواهد کرد  براین اساس بیش از 20 درصد جمعیت جهان را افراد 60 سال به بالا تشکیل می دهد. براساس آمارموجود،  تعداد افراد سالخورده درکشورهای در حال توسعه رو به فزونی است .  آسیا به عنوان منطقه ای با بیشترین تعداد افراد مسن و آفریقا بیشترین رشد را در این زمینه داشته است . در ایران نیز طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ تعداد سالمندان کشورمان، ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر است . با توجه به این موضوع، توجه به نیازها و چالش های خاصی که بسیاری از افراد مسن با آن مواجه هستند، به وضوح مورد نیاز است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شعار سال ۹۷ را تحکیم حقوق سالمندان عنوان کرده است.

معمولا سالمندی با کاهش یا افت توانایی های جسمی، فکری، اجتماعی و تغییرات در جسم روی می دهد بنابراین پرستاران نقش موثری دراحیا حقوق سالمندان، احساس زنده بودن (رفع مشکلات روحی و عاطفی سالخوردگی) و ارائه مراقبت های کافی و موردنیازسالمندان(کاهش مشکلات جسمی انها) دارند.

از آنجا که جمعیت سالمندی روبه افزایش است تقاضا برای مراقبت اولیه و درازمدت نیز در حال افزایش است که اگر این مراقبت های بهداشتی، درمانی توسط تیم بهداشتی و پرستاران در منزل انجام گیرد بسیار به صرفه تر و بهداشتی تر خواهدبود

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno