دات نت نیوک

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گناوه عنوان کرد:

به جای اضافه کردن تخت نیروی پرستاری به بیمارستان ها اضافه شود/ لزوم ایجاد انگیزه برای نیروهای پرستاری

به جای اضافه کردن تخت نیروی پرستاری به بیمارستان ها اضافه شود/ لزوم ایجاد انگیزه برای نیروهای پرستاری
ارسال شده: مهر 17, 1397
نظرات: 1

وضعیت کمبود نیروی انسانی به درجه بحرانی رسیده، بیمارستان ها اقدام به افزایش تخت و افتتاح بخش های جدید می کنند اما هیچ نیروی جدیدی را برای خدمات دهی در این بخش ها اضافه نمی کنند و تنها فشارِ کارِ نیروهای قدیمی را دوچندان می کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، رضا رشیدی رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گناوه در رابطه با بحث کمبود نیرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بحث کمبود نیروی پرستاری همیشه و همیشه وجود داشته و پرستاران همواره بایستی با این مشکل دست و پنجه نرم کنند. از سوی دیگر مسائلی چون تعویق در پرداخت مزایا خود به عاملی برای کاهش انگیزه این نیرو ها مبدل شده است.

مدیر پرستاری بیمارستان امیرالمومنین گناوه در ادامه توضیح داد: همه روزه از بخش های مختلف تقاضای اختصاص نیروی انسانی داریم اما متاسفانه به علت محدودیت شدید نیروها عملا نمی توانیم کاری کنیم. از این رو بایستی مسئولان امر در این خصوص چاره اندیشی کنند و حداقل از نیروهای شرکتی استفاده کرده و به جای اضافه کردن تخت به بیمارستان ها نیروی پرستاری تزریق کنند.

رشیدی در ادامه افزود: یکی دیگر از مشکلات ما بحث معوقات پرستاران است، پرستاران گناوه از برج 8 سال 96 به بعد معوقات خود را دریافت نکرده اند. از ابتدای سال جاری تا کنون نیز تنها 30 درصد مزایای ماه های فروردین تا مرداد ماه پرداخت شده و مابقی معوق شده است.

وی در خاتمه با اشاره به لزوم ایجاد انگیزه برای نیروهای موجود اظهار داشت: اگر در حال حاضر برنامه ای برای جذب نیرو وجود ندارد بایستی حداقل با پرداخت مطالبات معوقه پرستاران انگیزه را در این نیروها افزایش دهیم.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "به جای اضافه کردن تخت نیروی پرستاری به بیمارستان ها اضافه شود/ لزوم ایجاد انگیزه برای نیروهای پرستاری" ثبت شده است

غلامرضا فرجی, 1397/07/17 11:22 ب.ظ

سلام واقعن کی میخاد وجدان خفته یک عده از خدا بیخبر که در وزارتخانه ما به دنبال تا مین منافع پزشکان هستند بیدار بشه. الان در خیلی از بخشهای بیمارستان. برای بستری شدن ودر مراکز خصوصی بیماران یکی. دو ماه تو نوبت میایستن این یعنی در مملکت ما به نسبت جمعیت کمبود پزشک هم داریم. ولی چون در آمد پزشک. در برابر زحمتی که میکشه کافیه. اعتراضی ندارند یا اگر هم دارند از ته دل نیست. لا اقل فکری بشه. که عایدی پرستار هم بیشتر بشه چون واقعن درآمد پرستار در مقابل زحمتی که میکشه خیلی کمه و این اصلن عدالت نیست الهی مسببین این تصمیمات که حق دیگران را ضایع میکنند خیر نبینند مکه زن و بچه پرستار با زن و بچه پزشک چه فرقی دارند. ممنونم

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x