دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری آستارا عنوان کرد؛

تبعات کمبود پرستار در مراکز درمانی/پرستاران و مردم آسیب می بینند

تبعات کمبود پرستار در مراکز درمانی/پرستاران و مردم آسیب می بینند
ارسال شده: مهر 17, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری آستارا، آسیب های کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی کشور را متوجه پرستاران و مردم دانست  و گفت: کمبود نیروی پرستاری از جمله مشکلات اصلی نظام سلامت در طول سالیان اخیر بوده است.

عهدیه مهرآور در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که مشکلات و کمبودها از ویژگی های انفکاک ناپذیر حرفه پرستاری است، گفت:  شیفت های طولانی و سنگین، کمبود منابع و امکانات، مزایای معوقه، کمبود نیرو و ... همه موضوعاتی است که تمام پرستاران در جای جای کشورمان در شهرهای کوچک و بزرگ با آنها دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به این که کمبود نیروی پرستاری از جمله مشکلات اصلی نظام سلامت در طول سالیان اخیر بوده است اظهار داشت: پرستاران به دلیل کمبود نیرو ناچار به انجام اضافه کارهای اجباری هستند که این امر طبعاتی را بر زندگی خانوادگی آنها و همچنین افزایش خطاهای حرفه ای ناشی از فشار زیاد کار دارد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری آستارا خاطر نشان کرد: علاوه بر کمبود نیروی پرستاری ، تاخیر در پرداختی ها باعث بروز مشکلاتی در زندگی پرستاران می شود زیرا مزایای در طرح قاصدک هم اکنون یک سال است که معوق شده و این موضوع نارضایتی گسترده ای در بین همکاران پرستار ایجاد کرده است . 

وی در پایلان افزود: با توجه به مشکلات موجود در حرفه پرستاری تعدالی بین کار و زندگی پرستاران وجود نخواهد داشت و پرستاران دچار فرسودگی شغلی شده و با مشکملات روحی و روانی به زندگی خود ادامه خواهند داد و نقش خود را به عنوان اعضای خانواده به خوبی ایفا نخواهند کرد و یا خدمات با کیفتی به بیماران ارائه نمی کنند.

 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x