دات نت نیوک

رئیس شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

تاکید در پیگیری مستمر در راستای تحقق تامین کمبود گروه پرستاری بالین

تاکید در پیگیری مستمر در راستای تحقق تامین کمبود گروه پرستاری بالین
ارسال شده: مهر 18, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس شورای عالی نظام پرستاری بر پیگیری مستمر در راستای تحقق تامین کمبود گروه پرستاری بالین تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، طاهره زاهد صفت در نشست شورای عالی نظام پرستاری که روز چهارشنبه در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی دکتر عابدی نماینده مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام پرستاری در خصوص برگزاری نشستی با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، معاون پرستاری ، مدیریت برنامه و بودجه و امور استخدامی کشور در محل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که هفته گذشته در راستای بررسی مسائل و مشکلات کمبود نیروی پرستاری بالین برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر تعادلی استاندارد بین گروه صف و ستاد در دانشگاه ها و بیمارستان ها وجود نداشته و در این نشست با توجه به ارائه آمار دقیقی از کمبود نیروی پرستاری در کشور و اصلاح نسبت پرستار به تخت و جمعیت مقرر گردید که در 2 هفته آینده نشست مجدد در وزارت بهداشت با حضور مسئولین فوق برگزار شده تا براساس بودجه برنامه ریزی لازم برای تامین و جذب این گروه صورت پذیرد .

 

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با درخواست مجدانه از معاونت پرستاری وزارت بهداشت جهت واگذاری بخش اجرایی صلاحیت حرفه ای به سازمان نظام پرستاری آن را حق مسلم سازمان صنفی دانست و اظهار امیدواری کرد با توافق های صورت گرفته در نشست های قبل این امر هر چه سریعتر تحقق پذیرد.

وی در خصوص موضوع فعالیت و شیوه نظارت سازمان کل  بر فعالیت تعاونی اعتباری نظام پرستاری و رفع نگرانی سپرده گذاران و سهامداران این تعاونی خاطر نشان کرد : درمصوبه شورای عالی طبق بند یک مصوبه مورخ 97/3/30 این شورا موضوع فوق توسط معاونت حقوقی سازمان نظام پرستاری پیگیری و گزارش خواهد شد.

زاهد صفت در ادامه با اشاره به ارائه گزارش مالی ، مالیاتی و بیمه سازمان افزود: به منظور اجرای الزامات حسابرسی سازمان مصوب شد پس از توافق و هماهنگی سازمان نظام پرستاری با یکی از بانک های عامل، کلیه هیأت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور موظف به افتتاح حساب در بانک مذکور به نام هیأت مدیره نظام پرستاری شهرستان مربوطه با معرفی سازمان هستند تا زمینه تهیه صورت های مالی تلفیقی فراهم گردد. بدیهی است کمافی السابق حق برداشت از حساب فقط برعهده هیأت مدیره صاحب حساب بوده و تعهدات مالی قانونی و مالیاتی بر عهده هیأت مدیره خواهد بود.

 

 

وی یادآور شد: در شورای عالی مصوب گردید که هیأت مدیره نظام پرستاری مرند مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال جهت خرید زمین و ساخت دفتر آن هیأت مدیره برابر قوانین سازمان و هیأت مدیره نظام پرستاری جیرفت مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال جهت فروش، تغییر و تبدیل مهمانسرا برابر قوانین سازمان هزینه نماید.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: موضوع ممنوعیت اشتغال کارکنان دولت در شرکت های غیرتجاری هیأت مدیره های نظام پرستاری طرح و به کمیسیون حقوقی شورای عالی جهت بررسی دقیق و ارائه گزارش ارجاع گردید.

وی افزود: موضوع عدم بکارگیری بازنشستگان در مناصب اجرایی سازمان طرح و جهت بررسی دقیق تر و ارائه راهکار به کمیسیون حقوقی و هیأت بازرسی شورای عالی ارجاع گردید .

 

زاهد صفت خاطر نشان کرد: از دیگر مباحث امروز در جلسه شورای عالی ، بررسی و ارائه گزارش عملکرد حوزه کارآفرینی سازمان بود که توسط دکتر محمدی در راستای دریافت ایده و به کارگیری آن و ایجاد درآمد زایی و استقلال مالی سازمان بیان گردید.

در پایان این نشست گواهی نامه ICN برای دوره LFC به صورت نمادین به علی اشرف رحمان پناه ، حمید چراغی و علی درون کلایی ،سه تن از اعضای شورای عالی و سازمان نظام پرستاری توسط هیئت رئیسه شورا اهدا گردید.

لازم به ذکر است در حاشیه این جلسه  با حضور اعضای شورای عالی و سازمان ،  پانسیون  هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با هدف ارائه تسهیلات و امکانات رفاهی برای پرستاران کشور در دو واحد برادران و خواهران و همچنین کلینیک تخصصی درنیان افتتاح و راه اندازی شد.

Print
This is trial version.
1234
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x