دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

تبعات تعدیل پرستاران طرحی و قراردادی/استرس شغل پرستاری

تبعات تعدیل پرستاران طرحی و قراردادی/استرس شغل پرستاری
ارسال شده: آبان 8, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، از وضعیت نیروهای طرحی و قراردادی، انتقاد کرد و گفت: کمبود پرستار در بخش های مختلف مراکز درمانی، باعث افزایش استرس و کم رنگ شدن انگیزه های خدمت پرستاری شود. 

 هادی رضا اربابی نو در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که با توجه به دستورالعمل جدید که بحث کاهش منابع مالی دانشگاه ها را پیش می کشد، اظهار داشت:  نیروهای طرحی و قراردادی با توجه به دستورالعمل جدید  در حال تعدیل هستند و این کمبود در ارائهخدمات در  بالین به طور قابل محسوس رویت می شود. 

وی افزود: مشکل دیگر در زابل کمبود سایر کادر درمان از جمله کمک پرستار و بهیار است و تمامی وظایف این رده ها نیز به دوش پرستاران است . بنابراین تعدیل نیرو و کمبود سایر کادر درمان این کمبود نیرو را بیش از پیش نمایان کرده است .

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطرنشان کرد: براساس استانداردهای موجود در  پرستاری در زابل این کمبود نیرو قابل مشاهده است .

وی تاکید کرد: کمبود نیرو آثار زیانباری برای پرستاران شاغل در بیمارستان ها داشته است از جمله افزایش اضافه کاری های اجباری باعث فرسودگی شغلی و پیری زودرس می شود .

اربابی نو ادامه داد: همچنین این کمبودها باعث افت کیفیت خدمات ارائه شده می شود و احتمال افزایش خطا در پرستاری خواهد شد.

وی با بیان این که عدم پرداخت به موقع ، انگیزه پرستاران را به ارائه خدمات کاهش می دهد ، یادآور شد: معوقات موجود علاوه بر ایجاد استرس در پرستار با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور باعث بوجود آمدن مشکلاتی در درون خانواده ها می شود .

رئیس نظام پرستاری زابل با بیان این که پرستاری از جایگاه بالایی در جامعه برخوردار است ،افزود: پرستاری به عنوان رشته ای که با نجات جان مردم سر و کار دارد حلاوتی دارد که به دل مینشیند و می تواند به عنوان شغلی و یا حرفه ای در نظر گرفته شود که بسیار مورد احترام و تکریم است و در جامعه از قداست بالایی برخوردار است

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x