دات نت نیوک

مدیر پرستاری بیمارستان شهید بقایی اهواز تاکید کرد؛

ضرورت تشکیل معاونت پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور/تنها راه رسیدن به عدالت در پرستاری

ضرورت تشکیل معاونت پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور/تنها راه رسیدن به عدالت در پرستاری
ارسال شده: آبان 11, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مدیر پرستاری بیمارستان شهید بقایی اهواز، بر تشکیل معاونت پرستاری در سطح تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تاکید کرد و گفت: عدالت در پرستاری می بایست از طریق پیگیری های صنفی دنبال شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، روز پنجشنبه اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز با ریاست بیمارستان شهید بقایی، مدیر پرستاری و مسئولین بخشهای درمانی این بیمارستان نشستی برگزار کردند.

محمد باقری هدف از  برگزاری این جلسه را اینگونه برشمرد و اظهار داشت: هدف از این نشست در وهله نخست بیان انتظارات بیمارستان و پرستاران از نظام پرستاری و دوم ابراز مشکلات پرستاران به نظام پرستاری این استان بود.

وی طی پیشنهادی تاکید کرد: با همکاری و ارتباط هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز با دانشگاه بتوتن پرستاران را عضو این واحد صنفی نمایند و همچنین با راه اندازی سامانه ثبت پرستاران جویای کار در سایت نظام پرستاری اهواز به صورت متمرکز بتوان مشکل کمبود پرستار را رفع نمود که از این طریق بیمارستانها راحت تر پرستاران مورد نیاز خود را جذب کنند و پرستاران نیز بیمارستانهای نیاز مند پرستار را شناسایی نمایند‌.

مدیر پرستاری بیمارستان شهید بقایی اهواز خاطر نشان کرد: در این نشست به انتظارات پرستاران پرداخته شد که غالب درخواستها درباره سختی کار پرستاری و عدم اجرای نظام پرداخت هماهنگ حقوق بود.

وی با اشاره به این که نظام صنفی تنها راه رسیدن به عدالت در پرستاری است ، افزود: نظام صنفی پرستاری اساسنامه ای بیمار گونه دارد و نیاز است که این اساس نامه اصلاح و به تایید مجلس برسد و پس از ان در صورت عدم اجرای مراجع دولتی بر اساس قوانین جاری مطالبه گری شود.

باقری خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط روز و جدید کشور و پرستاری ، بزرگترین نیاز اولیه نظام پرستاری، اصلاح اساس نامه و ایجاد معاونت پرستاری در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی های کشور است.بی شک وجود معاونت پرستاری در مراکز علوم پزشکی استانها شروع راه جدید خواهد بود. 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
1.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x