دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری خرم آباد؛

پرستاران شرکتی و قراردادی امنیت شغلی ندارند/تبعات اضافه کاری های اجباری

پرستاران شرکتی و قراردادی امنیت شغلی ندارند/تبعات اضافه کاری های اجباری
ارسال شده: آبان 16, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

 رئیس نظام پرستاری خرم آباد، با اشاره به وجود پرستاران شرکتی و قراردادی، گفت: متاسفانه این گروه از پرستاران امنیت شغلی ندارند. 

مرتضی علوی پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با توجه به این که در حال حاضر حدود 5000 تخت فعال در بخش خصوصی و دولتی و 3200 پرستار شاغل وجود دارد، گفت:  اما تعدادی از این پرستارها به صورت شرکتی و قراردادی در بیمارستان ها مشغول فعالیت هستند  که نمی توان آنها را جز پرستاران دانست زیرا پرستاران شرکتی ، طرحی و قراردادی هیچ گونه امنیت شغلی ندارند.

وی با بیان این که وضعیت پرستاران شرکتی در حال حاضر از لحاظ دریافتی و امنیت شغلی مساعد نیست ، اظهار داشت: پرستاران شرکتی از تمامی اشل حقوقی راهمانند سایر پرستاران برخوردار نیستند واین امر بر روی عملکرد پرستاران شرکتی تاثیر می گذارد و پرستاران از ارائه خدمات دلسرد شده و بی انگیزه به فعالیت خود ادامه می دهند. 

رئیس نظام پرستاری خرم آباد تصریح کرد: در خصوص پرستاران طرحی باید گفت که تعداد زیاد دانشکده هایی که به صورت قارچ وارانه بدون رعایت الزامات قانونی رشد پیدا کرده اند به تعداد دانشجویان روز به روز افزوده و به نیروهای طرحی تبدیل می کنند و هیچ بیمارستانی این نیروهای طرحی را جذب نمی کنند. 

وی افزود: با توجه به طرح تحول سلامت و افزایش مراجعه بیماران به مراکز درمانی و وجود 5000 تخت فعال پرستاران مشغول فعالیت بسیار آمار پایینی داشته و پرستاران برای ارائه خدمات با کیفیت نیاز به آسایش و امنیت روانی داشته باشند که با توجه معوقات پرستاران هیچ گونه انگیزه ای برای ارائه خدمات ندارند. 

علوی پور خاطر نشان کرد: نیرویی که در حال حاضر به ارائه خدمات می پردازد به دلیل فرسودگی شغلی ، خستگی شیفت های متعدد و اضافه کاری های اجباری باعث افزایش خطاهای پرستاری می شود. 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x