دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری اصفهان تاکید کرد؛

ضرورت نقش آفرینی پرستاران در جامعه/ توجه به پرستاری از راه دور

ضرورت نقش آفرینی پرستاران در جامعه/ توجه به پرستاری از راه دور
ارسال شده: آبان 17, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری اصفهان، بر ضرورت توسعه و گسترش نقش پرستاری در بخش های مختلف جامعه تاکید کرد. 

دکتر احمد یزدان نیک در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کارآفرینی در پرستاری گفت: سلامت، محور توسعه پایدار و از اولویت های مهم کشورها شمار می رود و سهم مهمی از بودجه کشور ها و سرانه بودجه را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با بیان این که کالای سلامت به عنوان یک کالای مهم و استراتژیک است و جزء لاینفک کالای خانوار به شمار می رود، اظهار داشت: سلامت جز اولویت‌های هر فردی است و در این میان پرستاران نقش مهمی در این صنعت خدماتی دارند و در عرصه های مختلف آن می تواند تولید خدمت و تولید کالاهای مختلف نمایند . 

رئیس نظام پرستاری اصفهان خاطر نشان کرد: در تغییر الگوی بیماری‌ها از حاد به مزمن و تغییر سبک زندگی انسانها نقش پرستاران  بیش از پیش مهم بوده و در آینده خدمات سلامت لز ارزش روز افزون برخوردار خواهد بود و این خدمات از بیمارستان به مراکز ارائه خدمات محلی و خدمات پرستاری در منزل ارتقا خواهد یافت.

وی با اشاره به این که در آینده نقش پرستاران محلی و خانواده، پرستاری از راه دور از طریق اینترنت پررنگ تر خواهد شد ، تاکید کرد:  پرستاران از طریق آموزش  خود مراقبتی ، آموزش بیماری ها از راه دور  و پایش می توانند کارآفرینی نمایند.

یزدان نیک با بیان این که همچنین در توسعه صنعت بیمه محدودیت روزافزون منابع مالی بیمه ها توجه  بیشتری به خرید خدمات خواهند داشت، گفت:  پرستاران پرکتیشنر  و پرستاران متخصص جایگاه مهمی را در ارائه خدمات سلامت به مردم دارند و بیمه‌ها با توجه به اینکه این خدمات توسط پرستاران   ارزان‌تر ، دقیق تر و مناسب تر ارائه خواهد شد ترجیح داده می شود که این خدمات را از پرستاران خریداری نمایند .

وی با تاکید به این که پرستاران می توانند کارگزار و عضو شرکت های دانش بنیان شوند،افزود: پرستاران می توانند در زمینه تحقیقات،  سلامت از راه دور و همچنین در زمینه استارتاپ ها در حیطه های مختلف فعالیت داشته باشند و فضای کسب و کار ایجاد نمایند.

رئیس نظام پرستاری اصفهان یادآور شد: در حال حاضر نقش پرستاران در زمینه های مشاوره ای، حمایتی، آموزشی ، پژوهشی، مدیریتی و وکالتی پررنگ‌تر خواهد بود و از این منظر، پرستاری حرفه ای، چشم انداز روشنی خواهد داشت و البته رسیدن به این ها مستلزم برنامه ریزی و داشتن  تفکر استراتژیک و همچنین تلاش در جهت رسیدن به این اهداف خواهد بود. 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x