دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

عضو شورایعالی نظام پرستاری عنوان کرد:

پرستاران راجع به شرح وظایف خود آگاهی کسب کنند/ خودمان نباید به بی قانونی ها میدان دهیم

پرستاران راجع به شرح وظایف خود آگاهی کسب کنند/ خودمان نباید به بی قانونی ها میدان دهیم
ارسال شده: آبان 28, 1397
نظرات: 0

بسیاری از همکاران پرستار ما نسبت به شرح وظایف خود آگاهی ندارند و از این رو در بی خبری بسیاری از اموری را که جزو شرح وظایف ایشان نیست انجام می دهند بدون این که اطلاع داشته باشند تعرفه این کارها برای فرد دیگری محاسبه می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، علیرضا گچ کوبان عضو شورایعالی نظام پرستاری و رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز در رابطه با انجام امور خارج از شرح وظایف پرستاری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: البته همیشه هم انجام این کارها از سر بی اطلاعی نیست و در بسیاری از مواقع همکاران ما با این تصور که مجبور به انجام هستند، می پذیرند که این کارها را انجام دهند در حالیکه در واقع این اجبار را خودمان برای خودمان ساخته ایم ودر حقیقت هیچ کس نمی تواند پرستاران را مجبور به انجام کارهای خارج از شرح وظایفاشان کند.

وی ادامه داد: تا پیش از این پرستاران بخشی از وظایف پزشکان را انجام می دادند اما هم اکنون کارهای مربوط به منشی بخش، کمک بهیاران و سایرین را نیز پرستاران انجام می دهند و این در حالی است که در تمامی مراکز درمانی ما دچار کمبود شدید نیروی پرستار هستیم.

گچ کوبان خاطر نشان کرد: نکته ای که نباید فراموش شود این است که در صورت وقوع هرگونه قصوری در حین انجام این امور، پرستاری که خارج از شرح وظیفه خود کار کرده مقصر شناخته شده و بیمه مسئولیت حرفه ای نیز هیچ حمایتی از این نیرو نمی کند. بنابراین ما پرستاران خودمان نباید به این بی قانونی ها میدان داده و صرفاً بایستی در حوزه وظایف خود عمل کنیم.

عضو شورایعالی نظام پرستاری افزود: در امور دیگر نیز شاهد این روال غیر قانونی و غیر منطقی هستیم. به طور مثال در رابطه با اعتبار بخشی، این کار صرفاً بر عهده پرستاران گذاشته شده اما بر اساس قانون تمامی اعضای تیم درمان بایستی در انجام آن دخیل باشند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز در پایان تا کید کرد: امیدواریم همکارانمان با افزایش آگاهی خود راجع به شرح وظایف پرستاری و امتناع از انجام کارهای خارج از شرح وظیفه هم به خود و هم به بیماران برای ارائه خدمات بهتر کمک کنند.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x